اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 94165 تعداد بازدید: ۳۴

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:

بررسی معیارهای ازدواج موفق بر اساس زندگی حضرت زهرا(س) و امام علی(ع)، نیاز به کار پژوهشی دارد

چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۷:۴۸
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد عنوان کرد: در ازدواج امیرالمومنین(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها) الگوی کاملی است که با تأمل، تحقیق و پژوهش در آن می توان به معیارهای ازدواج موفق دست یافت.

حجت الاسلام و المسلمین محمدکارگر شورکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری کوثر از یزد،  با تبریک فرارسیدن سالروز ازدواج پرخیر و برکت حضرت زهرا (سلام الله علیها) و امیرالمومنین (علیه السلام) بیان کرد: ازدواج این دو بزرگوار  از رخدادهای معنوی ماه ذی الحجه دومین سال هجری قمری است.

وی با بیان اینکه ازدواج امیرالمومنین(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها) آثار و برکات گسترده ای برای عالم اسلام داشت، افزود: بررسی معیارهای ازدواج موفق بر اساس زندگی این بزرگواران باید مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته و در زندگی  جوانان امروزی نهادینه شود.

حجت الاسلام کارگر شورکی ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) را مدل و الگویی ایده آل برای زندگی دانست و افزود: آسیب های فراوان ازدواج های کنونی با الگو گیری از زندگی این دو بزرگوار مرتفع می شود.
وی هم کفو بودن را از  ویژگی خاص این ازدواج مقدس  برشمرد  وگفت: مهمترین ویژگی این ازدواج،  تناسب و هم کفو بودن حضرت علی(علیه السلام) و فاطمه زهرا(سلام الله علیها) است و چنانکه در روایات آمده است  رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) در این باره فرمودند: خدایم مرا فرمود : «لو لم اخلق علیا لما کان لفاطمة ابنتک کفو علی وجه الارض‏» اگر علی را نمی‏‏‌آفریدم، برای دخترت فاطمه، روی زمین هم کفوی نبود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد  کفوّیت در ازدواج را بسیار حائز اهمیت دانست باشد، اضافه کرد: اگر حضرت زهرا(سلام الله علیها) نبودند، هم کفوی برای حضرت علی(علیه السلام) نیز وجود نداشت واین همکفو بودن طرفین ازدواج، سبب خوشبختی و پایداری در زندگی میشود.

این مقام مسئول با اشاره به کفّویت در معصومیّت، علمیّت و اخلاق و معنویت حضرت زهرا(سلام الله علیها) و حضرت علی(علیه السلام)، این کفوّیت را به تمام معنا و بی نظیر دانست و گفت: نظیر این کفوّیت در زندگی هیچ کدام از ائمه اطهار(علیهم السلام) وجود ندارد.

 وی ایمان و مباحث اعتقادی را  مهم ترین عامل تناسب و کفویت در ازدواج  عنوان کرد و تصریح کرد:  در مسائل اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و...  برای دست یابی به زندگی موفق و آرامش؛ کفویت لازم و ضروری است .

حجت الاسلام و المسلمین کارگر  الگوگیری های نادرست و غربی را  موجب سرگردانی در گزینش شیوه درست زندگی  و از هم پاشیدگی بنیان خانواده دانست و افزود:  افرادی که به دنبال تفاخر، تبرّج، تجملگرایی و اشرافیگری در زندگی  باشند، زندگی آنها  رنگ آرامش و خوشبختی دائمی را نخواهد دید  و دیر یا زود دچار مشکل میشوند.

 وی مهمترین مسائل و مشکلات ازدواج در زمانی کنونی را مسکن، مهریه، مراسمات عروسی و جهیزیه عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد: جوانان با بررسی و الگو گیری در سادگی و ساده زیستی حضرت علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها)،  می توانند زندگی پایداری را برای خود رقم  زده  و فرزندان صالح، متدین و تاثیر گذار  به جامعه تحویل دهند.