اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 94152 تعداد بازدید: ۲۰

به مناسبت هفته عفاف و حجاب:

نشست مناظره ای فلسفه حجاب در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری س برگزار شد

چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۱:۵۲
معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها، از برگزاری نشست مناظره ای در بین طلاب با حضور خانم حسین زاده استاد حوزه به صورت مجازی خبر داد.

به گزارش معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها، خانم حسین زاده در پاسخ به این شبهه که آیا حجاب  به دینداری ارتباط دارد یا خیر؟ گفت: به طور کامل نه  ولی تا حدودی بله .یعنی این گونه نیست که هرفرد بی حجابی دیندار باشد، بلکه بعضی از محجبه ها به زور حجاب دارند وبعضی از بد حجاب ها هم چون نمی دانند حجاب را رعایت نمی کنند ولی عفاف را دارند.یعنی آلوده نیستند فقط کمی بد حجاب هستند چون بعضی از مسائل را نمی دانند.همچنین افراد دیندار،واقعا دیندار هستند وحجاب وعفاف را رعایت می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا خداوند بین زنام و مردان تفاوت قائل شده است اظهار داشت : خداوند تفاوت قائل شده زیرا  زن در عالم هستی مهندس انسان سازی است یعنی انسان می سازد وانسان ها جامعه را می سازند یعنی زن به جامعه حساس است ولی نقش مرد در این زمینه بسیار کمتر می باشد.حالا ایا زن جایگاه بالاتری دارد وحساستر یا زن؟

از طرفی خداوند به خاطر نقش حساس مادرانه وهمسرانه زن با او لطافت محبت وعشق داده است این ها همه باعث شده تا زن در جایگاهی قرار بگیرد که همه کفه ترازو در تکالیف واحکام به نفع او باشد

استاد حوزه در ادامه سوال این که چرا  وقتی فرد بی حجابی را امر به معروف ونهی از منکر می کنیم ،پاسخ می دهد که دین آزادی داده است، .در حالی که خود فرد به سمت لاییک شدن می رود ولی می خواهد از دین برای آزادی استفاده نماید خاطر نشان کرد:  باید بیان کرد آزادی به این معنی نیست که یک زن بی حجاب هم باعث نابودی خود ونابودی جامعه ومتزلزل کردن خانواده شود. پس باید برای دیگران ارزش قائل باشیم وخانواده را متزلزل نکنیم.

اکنون زنان در غرب گرایش به حجاب یافته اند ومی دانند در سایه حجاب زن از داشتن خانواده وفرزند بهره مند می شود وغرب از این وضعیت خسته شده است. استاد در ادامه این پاسخ کلیپ زنان مشهوری که در غرب به اسلام روی آورده اند ومحجبه شده اند را ارسال نمودند.

حسین زاده در زمینه استفاده از  رنگ های روشن که آیا مصداق حجاب است و برای نامحرم جذابیت ندارد در حالی که پوشش کامل باشد ابتدا کلیپی از برتری ویژگی های رنگ مشکی واین که رنگ مشکی رنگ محبوب همه مسلمان هانیست ولی رنگ حضور اجتماعی است، جاذبه های جنسیتی را کاهش میدهد ، رنگ مشکی رنگ اقتدار است وبرای  همین در ورزش های رزمی کمربند مشکی یعنی بالاتر از سیاهی رنگی نیست،رنگ مشکی رنگ دانایی است وبه همین دلیل  ردای وکلا و قضات در غرب مشکی ویا سورمه ای تیره است، رنگ مشکی  رنگ تقدس است ورنگ لباس کشیش ها وراهبه  هاست، رنگ مشکی رنگ هیبت وعظمت است چون پرده وحتی دیوارخانه خدا مشکی است وهم چنین رنگ مشکی رنگ نجابت است ودر فرانسه خانه نجبا دیوار وحتی وسائل آن هم مشکی است پاسخ داد.

وی در پایان کتاب ترگل که محتوای آن 20 دلیل عقلی برای حجاب کتاب فمنیسم جهانی وچالش های پیشرو از عبدالرسول هاجری  را معرفی نمود.