اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 94077 تعداد بازدید: ۲۵

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) اردکان یزد:

حجاب و عفاف بخش عمده رسالت انبیاء و اولیاء است

دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۵:۲۲
مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان یزد گفت: حجاب و عفاف بخش عمده‌ای از رسالت انبیاء و اولیاء ادیان و علما بوده است.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان ، خانم فاطمه ابراهیمیان با بیان این که یکی از ضروریات دین مبین اسلام مسأله حجاب و عفاف است، اظهار داشت: حجاب و عفاف همواره بخش عمده‌ای از رسالت انبیاء، اولیاء ادیان و علما بوده است؛ زیرا حفظ حجاب و عفاف به حذف بسیاری از گناهان کمک می کند و رعایت حجاب اسلامی، به تهذیب و تزکیه نفس و ملکات نفسانی پرداخته و قرب الهی رانصیب انسان می کند.

وی ادامه داد: رعایت و ترویج عفاف و حجاب در جامعه اسلامی یکی از دغدغه‌های امروز جامعه اسلامی به شمار می رود و یکی از موضوعات حساس در جنگ نرم نیز همین موضوع است که از سوی مقام معظم رهبری و بسیاری از علما بارها مورد تأکید قرار گرفته است.

ابراهیمیان افزود: سالهای گذشته این مدرسه برنامه فرهنگی و تبلیغی از جمله نمایشگاه حجاب و عفاف و نشست های علمی برگزار می کرد، اما متاسفانه شیوع بیماری کرونا برنامه‌های هفته عفاف و حجاب را نیز تحت تاثیر خود قرار داد و امسال این برنامه‌ها به شکل دیگری برگزار شد.

وی تصریح کرد: توجه هوشمندانه به امر حجاب و تبلیغ هنرمندانه آن را از مواردی دانست که در موضوع عفاف و حجاب باید مورد توجه قرار گیرد و در همین راستا نشستی علمی-پژوهشی با حضورحجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی ابراهیم پور با  موضوع«روش‌های عملی امر به معروف حجاب» به شکل مجازی اجرا شد.

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان افزود: اجرای مسابقه عکس نوشته با عنوان «گوهرشاد»، ساخت کلیپ دختران زهرایی از برنامه های بود که در فضای مجازی صورت گرفت . تهیه بسته های فرهنگی و اهداء به دختران 8 تا 11 ساله در سطح شهر به همت کارگروه کودک این مدرسه از دیگر کارهایی بود که در هفته عفاف و حجاب انجام شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همکاری طلاب با سپاه، بسیج دانشجویی و شهرداری در تهیه و اهداء بسته های فرهنگی شامل «کتاب شهداء، روسری، دلنوشته ...» از برنامه هایی بود که با عنوان رزمایش فرهنگی اجتماعی«سفیران نجابت» در سطح شهرستان صورت گرفت.