اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 91275 تعداد بازدید: ۹۹

در مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) یزد برگزار شد:

نشست پژوهشی با موضوع بلا ها وگرفتاریها در دنیا

یکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۸:۰۳
معاون پژوهش مدرسه علمیه ریحانه الرسول از برگزاری نشستی با موضوع بلاها و گرفتاریها در دنیا با حضور« فاطمه دهقان» استاد حوزه در جمع طلاب علمیه ریحانه الرسول(س) یزد به صورت مجازی و برگزار شد.

به گزارش معاون پزوهش مدرسه علمیه ریحانه الرسول خانم دهقان استاد حوزه با اشاره  به آیه  سوره21سجده«وَ لَنُذيقَنَّهُمْ مِنَ الْعَذابِ الْأَدْنى‏ دُونَ الْعَذابِ الْأَكْبَرِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ» گفت:این آیه برای هشدار وبیداری انسانها نازل شده است که در آن عذاب آدمی‌ را نزدیک می‌داند. خداوند در این آیه می‌فرماید:  یک عذاب به انسان نزدیکتر از عذاب اخروی است و آن گرفتاری به عذاب دنیوی است. بعضی از اتفاقاتی که در زندگی انسان می‌افتد و باعث درد و ناراحتی او می‌شود عذابی است که خداوند به انسان در مقابل کارهایی که انجام داده می‌دهد.

ایشان در زمینه امتحان بندگان افزود: گاهی خداوند بلاها را برای امتحان بندگان خود می‌فرستد تا زمینه رشد، انتخاب و سقوط آنها را فراهم آورد. تا افراد از پس این بلاها نوع واکنش خود را نشان دهند. آنها می‌توانند با صبر کردن و اظهار رضایت به فعل خدا و حکیمانه دانستن آن گامی‌به سوی سعادت بردارند و اگر آن را ظالمانه دانستند و در امتحان الهی بی قراری کردند و به سوی شقاوت می‌روند.

وی خاطر نشان کرد: ما باید در زمانهای گرفتار و بلاهایی مثل همگانی شدن ویروس کرونا که محدودیت هایی به همراه دارد؛ فقط به درگاه خداوند و اهل بیت علیهم السلام متوسل شویم و با صبر و بردباری به سوی سعادت الهی گام برداریم.