اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 87642 تعداد بازدید: ۷۴

کارشناس دینی:

محبوبیت سردار سلیمانی نتیجه اخلاص و تواضع او بود

سه شنبه ۲۴ دى ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۹:۱۱
حجت¬الاسلام والمسلمین محمودی، کارشناس دینی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را شخصیتی بزرگ برای جهان اسلام دانست که اعمال خالصانه و تواضع وی عامل محبوبیتش شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت­ الاسلام والمسلمین محمودی، در مراسم بزرگداشت سردار شهید سلیمانی و همرزمانش در مسجد فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان، به بیان دلایل محبوبیت از منظر قران و روایات پرداخت.

وی بیان کرد: از دیدگاه قران کریم، محبوبیت بدون دلیل و بی جهت کسب نمی شود و ایمان  راستین به خدا از دلایل اصلی محبوبیت به شمار می رود همانگونه که خداوند در آیه 96 سوره مریم می فرماید:  إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا، همانا آنان که به خدا ایمان آوردند و نیکوکار شدند خدای رحمان آنها را(در نظر خلق و حق) محبوب می‌گرداند.

کارشناس دینی «ودود» را یکی از اسامی خداوند دانست وگفت: «ودود» به این معنا است که کسانی که ایمان و عمل صالح انجام می دهند، خداوند محبتشان را در دلها قرار می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین محمودی تصریح کرد: بعضی از مفسران در تفسیر این آیه بیان کرده­اند محبت ایجاد شده از طرف خداوند به گونه­ای است که دشمن فرد نیز قلباً او را دوست خواهد داشت.

وی به سخنی از رسول گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله)  اشاره کرد که حضرت فرمودند:  هرگاه خداوند بنده ای از بندگانش را دوست بدارد جبرئیل و اهل آسمان نیز به امر خداوند او را دوست داشته و اثر این دوست داشتن  باعث محبوبیت در بین مردم می شود.

کارشناس دینی در بخش دیگری از سخنان خود به عوامل ایجاد محبوبیت اشاره کرد و گفت: طبق روایت امام صادق(علیه السلام) دین داری، تواضع و بذل و بخشش از عوامل محبوبیت محسوب می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمودی عوامل ایجاد محبوبیت بر اساس روایت بیان شده را بر شخصیت سردار سلیمانی منطبق دانست و افزود: سردار سلیمانی اهل دین داری بود نه دین بازی و از سویی تواضع و فروتنی ایشان زبانزد خاص وعام بود.

وی ادامه داد: یکی از دوستان نقل می کرد «برای مراسم بزرگداشت شهدا از حاج قاسم دعوت کرده بودیم تا به عنوان سخنران حاضر شوند، قبل از شروع مراسم وقتی من خودم را به محل برگزاری رساندم تا سردار را مشایعت کنم  وی را در حال پذیرایی از مهمانان دیدم.» و این نشان از اخلاص و تواضع ایشان بود.

کارشناس دینی ادامه داد: سردار سلیمانی با اخلاصی کم نظیر و مجاهدت شجاعانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل به دفاع از اسلام و مسلمین پرداخت و در این راه  بالاترین بذل یعنی بذل از جان را انجام داد و این شهادت و بذل جان نیز از عوامل محبوبیت وی بود.

این مراسم به همت مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان با حضور عموم بانوان اردکانی برگزار شد.