اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 87547 تعداد بازدید: ۱۰۲

امام جمعه موقت میبد:

حفظ نظام در دیدگاه سردارحاج قاسم سلیمانی، از مهمترین واجبات بود

یکشنبه ۲۲ دى ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱:۲۴
امام جمعه موقت میبد، بر اساس دیدگاه سردارحاج قاسم سلیمانی، حفظ نظام را از مهمترین واجبات دانست.

به مناسبت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا حسنی،امام جمعه موقت میبد در جمع طلاب و بانوان  میبد ضمن قرائت آیه 96 سوره مریم گفت : هر زن و مردی که دارای باور و ایمان صحیح و عمل صالح باشد ، محبوب مردم می شود .در تفاسیر ، ذیل این آیه روایتی از پیامبر(صلی الله علیه و آله) نقل شده که حضرت فرمودند: وقتی خداوند بنده ای از بندگانش را دوست بدارد به جبرئیل خطاب می کند من فلانی را دوست دارم شما هم او را دوست بدارید. جبرئیل خطاب به اهل آسمان می گوید خدا او را دوست دارد شما نیز اورا دوست بدارید ، خدا هم اثر دوست داشتن این بنده را به مردم انعکاس می کند و حاج قاسم یکی از افرادی بود که خدا، جبرئیل و اهل آسمان او را دوست داشتند و همین باعث شده بود که خدا محبتش را در دل مردم قرار دهد .

وی ادامه داد: از ویژگی های بارز این شهید می توان به هوش ، ذکاوت ، قدرت بالای فرماندهی،شجاعت و اخلاص و تواضع او اشاره کرد.؛ اخلاص او باعث شده بود که غیر خدا را در دل جای ندهد و تمامی اعمال و رفتارش برای رضای خدا باشد وتواضع و فروتنی اش وی را مجذوب مردم حتی کودکان کرده بود. به خصوص اینکه احترام خاصی برای فرزندان شهدا قائل می شد.

امام جمعه موقت شهرستان میبد اظهار داشت : سردار سلیمانی حقیقتاً ، مطیع و تسلیم امر ولایت فقیه بود و همیشه خود را سرباز ولایت معرفی می کرد  و حفظ نظام را از اوجب واجبات می دانست .

حجت الاسلام والمسلمین حسنی افزود : شهادت حاج قاسم داغ سنگینی بر دل ملت ایران گذاشت ولی شهادت ایشان به قول امام خمینی (رحمه الله علیه) از الطاف خفیه ی الهی بود .شهادت ایشان آمریکا رامجبور به ترک عراق کرد و اغتشاشات عراق را از بین برد و ان شالله جبهه ی مقاومت قوی تر از قبل وارد میدان می شود و به مراتب شهادت حاج قاسم برای دشمن بسیار خطرناک تر از وجود آن بزرگوار خواهد بود.

این نشست در  مدرسه علمیه حضرت زهرا (سلام الله علیها) میبد برگزار شد .