اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84386 تعداد بازدید: ۱۰۰

كارشناس بهداشت:

هدف از تربيت كودك، تربيت افراد مستقل و با عزت نفس است.

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۸:۴۶
خانم حكيمي، كارشناس بهداشت روان در رابطه با تربيت كودك گفت: تربيت افراد مستقل، با اعتماد به نفس و عزت نفس از اهداف تربيت فرزند است.

به گزارش روابط عمومي مدرسه علميه الزهراء(سلام الله عليها) مهريز، جلسه مهارت هاي زندگي با موضوع مهارت فرزندپروري با همكاري مركز خدمات حوزه علميه يزد و شبكه بهداشت مهريز در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد.

خانم حکیمی در این نشست بیان کرد: اصول فرزند پروري در خانواده عبارتند از: تغيير رفتار والدين و ايجاد محيط امن خانه، دور از استرس و اضطراب كه مديريت رفتار كودك، فراهم كردن محيط مناسب و امن همراه با نظارت والدين و برقراري انضباط قاطع از راهكارهاي اين اصل مهم تربيت فرزند مي باشد.

وی همچنين به عوامل تشديد و تقويت رفتارهاي غيراجتماعي و كاهش رفتار مثبت در كودكان اشاره و بي توجهي به رفتارهاي مطلوب، توجه اتفاقي به رفتارهاي مطلوب، تله نردباني، پيام هاي هيجاني، بي ثباتي در واكنش والدين را از جمله ي اين عوامل بيان كرد.

کارشناس بهداشت در پايان نكات وضع قوانين در خانواده را در موارد زیر دانست: والدين قوانين را مشخص و به صورت جمله خبري مثبت، كوتاه، واضح و روشن بنويسند. قوانين را منصفانه و عادلانه وضع كنند. در مقابل اجراي قانون با يك پاداش، فرزند را تشويق كنند و در مواقع قانون شكني از بحث مستقيم اجتناب كنند.