اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84330 تعداد بازدید: ۱۰۷

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر:

نشست بصیرتی به مناسبت هفته بسیج برگزار شد.

پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳:۵۳
نشست بصیرتی به مناسبت هفته بسیج در مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر برگزار شد.

به گزارش معاون فرهنگی مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر، نشست بصیرتی به مناسبت هفته بسیج با حضور «حجت الاسلام قره چاهی»، فرمانده بسیج طلاب استان یزد، در مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر برگزار شد.

«حجت الاسلام قره چاهی»، بعد از مطالعه سوالات طلاب در رابطه با مسائل روز و شبهه های مطرح شده در رابطه با موضع مقام معظم رهبری مد ظله العالی پیرامون گرانی بنزین، اظهار کرد: یک مسئله ای که باید به عنوان یک اصل آن را بدانیم اینکه مدیریت سوخت یک ضرورت است که در کشور ما باید حتما اتفاق می افتاد. بعضی از دولت ها با فضای سیاسی در انتخابات ضرورت ها را دنبال نمی کنند و به دنبال مسائل حاشیه ای می روند. در کشور ما سالیانه 900ملیارد تومان یارانه برای کالا های مختلف تعلق می گیرد که فقط 250هزار میلیارد تومان آن برای بنزین است. یکی از عوامل اختلاف بنزین ما با کشور های همسایه همین یارانه بنزین است.

وی در ادامه با بیان اختلاف قیمت بنزین ما با کشور های همسایه، گفت: ارزان ترین بنزین را با وجود این گرانی امروز ما داریم. کشور ترکمنستان بعد از ما ارزان ترین بنزین را با مبلغ پنج هزار تومان عرضه می کند و کشور های پاکستان و افغانستان که بیشترین قاچاق بنزین به این کشور ها صورت می گیرد قیمت بنزین حدود ده هزار تومان است. مصرف بنزین باید مدیریت شود. یک افرادی در کشور ما هستند که ماشین ندارند در مقابل افراد مرفهی وجود دارند که 7-8ماشین با سوخت بالا استفاده می کنند. با این کاری که انجام شد تا حدی عدالت اجرا می شود. اما علت اصلی این اتفاقات کار غیر کارشناسی بود که انجام شد.

فرمانده بسیج طلاب استان یزد اذعان کرد: نا آرامی هایی که اتفاق افتاد از دو جنبه داخلی و خارجی پی گیری می شد. همیشه در بحث گرانی بنزین در همه دنیا اعتراضاتی رخ می دهد. دشمن در این زمینه با توجه با آمادگی های قبلی برای انجام گرانی بنزین را داشت. اما هماهنگی و سازمان دهی بودن اعتراضات آن هم در عرض یک روز بعد از گرانی بنزین بسیار قابل توجه است. در شرایط تورم بالا انجام این عمل بدون مقدمه و توجیه مردم عامل دیگر اعتراضات بود.

حجت الاسلام قره چاهی بیان کرد: در شرایطی که مردم به گرانی بنزین معترض بودند و برخی از نمایندگان مجلس طرح دو ئفوریتی برای لغو گرانی بنزین را دادند. چند تن از مراجع به این موضوع اعتراض داشتند. نیروهای ارزشی وارد اغتشاشات نمیشدند ولی این مساله برایشان غیر هضم بود. روزنامه های دولتی نقد دولت می کردند و هشتک استعفای دولت در فضای مجازی پخش شده بود. در این شرایط مقام معظم رهبری مد ظله العالی در سخنرانی روز 26آبان فصل الخطابی داشتند تا خیلی از مسائل برای مردم حل شود.

وی در پایان نکات سخنان رهبری را به چهار دسته تقسیم کرد و اظهار کرد: مطلب اول در سخنان رهبری پرهیز از یکه تازی بود؛ کار نمایندگان قانون گذاری و وظیفه مقام معظم رهبری چیز دیگری است. در این سه دهه به جز در مسائلی که مختالف مصلحت نظام و مردم بوده دخالتی نمی کردند. ایشان با گرانی بنزین موافق نیستند اما عدالت باید به گونه ای رعایت شود.قانون گرایی از اصول رهبری است. یک تصمیمی که سه قوه گرفته اند می شود قانون و ایشان بر خلاف قانون عمل نمی کنند. اعتماد به مسئولین و اینکه رئیس جمهور و نمایندگان مجلس را مردم انتخاب کردند و بی اعتمادی به آنان بی اعتمادی به مردم است.اعتماد به نظر کارشناسان نکته دیگر در سخنان رهبری بود. ایشان در سخنان خود تاکید کردند که باید همزمان با اجرای طرح اولین پرداخت نقدی نیز صورت بگیرد. رهبر معظم انقلاب همیشه مطالبه حق مردم را داشتند و خواهند داشت.