اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84317 تعداد بازدید: ۱۵۷

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:

آموزش، یکی از ارکان مهم در حوزه های علمیه است.

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲:۴۸
حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، در نشست معاونین آموزش مدارس علمیه خواهران استان، آموزش را یکی از ارکان مهم حوزه های علمیه دانست.

به گزارش معاونت آموزش حوزه علمیه خواهران استان یزد، حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی در نشست معاونین آموزش مدارس علمیه خواهران استان که در روز چهارشنبه مورخ 7/9/98 در سالن اجتماعات حضرت امام خمینی (رحمت الله) مدیریت استان برگزار شد، اظهار کرد: در کتاب حکمت نامه پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) در روایتی از حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) آمده است: علم، خزینه هایی است که کلید آن سوال کردن است. پس سوال کنید. خدا شما را رحمت کند که در نتیجه پرسش، چهار نفر پاداش داده می شوند: سوال کننده، گوینده، شنونده و دوستدار ایشان.

وی با بیان اینکه سیاست مرکز در حوزه خواهران بر جذب اساتید خواهر است بیان کرد: با توجه به اینکه در استان یزد در مدارس سطح سه و چهار، تعدادی از خواهران طلبه، دارای شرایط تدریس می باشند و توانایی لازم جهت تدریس را هم دارند؛ سعی معاونین آموزش باید بر استفاده از این افراد جهت تدریس باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد تاکید کرد: یکی از ارکان اصلی در حوزه علمیه خواهران، آموزش است و شما افتخار داشتن این مسئولیت را دارید. پس قدردان آن باشید که خداوند متعال به شما توفیق خدمتگزاری به طلاب جهت پیشرفت را عنایت کرده است.

در ادامه این نشست، خانم نظیر، معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان، ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه، از تلاش های آنان قدردانی کرد.

خانم نظیر، ضمن یادآوری مواردی از آئین نامه آموزشی، بر اجرای برنامه های آموزشی طبق تقویم تحصیلی تأکید کرد و خواستار توجه بیشتر معاونین مدارس به این مسأله شد.

وی همچنین از بررسی های صورت گرفته در برنامه درسی مدارس خبر داد و بهترین برنامه ریزی درسی نیمسال اول 99-98 را مربوط به مدرسه علمیه فاطمه الزهراء (سلام الله علیها) شهرستان اردکان در مقطع سطح دو دانست و از خانم محمدرضایی، معاون آموزش آن مدرسه علمیه تقدیر به عمل آمد.