اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84293 تعداد بازدید: ۹۵

روابط عمومی

دوره آموزش ضمن خدمت معاونین اداری، مالی مدارس علمیه خواهران استان یزد برگزار شد.

شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰:۱۷
با حضور حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، نشست آموزش ضمن خدمت معاونین اداری، مالی مدارس علمیه خواهران استان برگزار شد.

با حضور حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، نشست آموزش ضمن خدمت معاونین اداری، مالی مدارس علمیه خواهران استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان یزد، در این جلسه، ابتدا حجت‌الاسلام و المسلمین کارگر شورکی، ضمن خیر مقدم به معاونین اداری، مالی مدارس علمیه خواهران استان، به نقل حدیثی از کتاب چهل حدیث امام خینی (ره) پرداخت که حضرت رسول اکرم (ص) فرموده اند: اِنّ الدینارَ وَ الدِّرهَمَ اَهلَکا مَن کانَ قَبلَکُم وَ هُما مُهلِکاکُم « به درستی که دینار و درهم، کسانی که قبل از شما بودند را کشتند و این دو (اموال دنیوی) شما را خواهند کشت »

مدیر حوزه علمیه خواهران استان، با اشاره به مذموم بودن حبّ دنیا و ثروت های مادی در روایات گوناگون، نکاتی را در خصوص مواظبت و مراقبت از بیت المال و اموال عمومی و فردی اشخاص بیان کرد و افزود: در جوامع غیر دینی تقوا و پرهیزگاری کمتر دیده می شود و بعضاً حکومت های خارجی به دنبال چپاول مردم کشور خود یا دیگر کشورها هستند. به عنوان نمونه، دولت مستکبر آمریکا به خاطر نفت کشورهای همسایه ایران، از آن سوی جهان لشکرکشی می کند و به دنبال غارت نمودن کشورهای مظلوم منطقه است. اما در جوامع دینی، چون افراد با حلال و حرام خداوند آشنا هستند، بیشتر از سایر جوامع نسبت به رعایت حق الناس، حساسیت نشان می دهند و بحمدالله این موضوع در حوزه های علمیه همیشه رعایت می شده و همواره ما نیز بر آن تأکید داشته و داریم.

در ادامه، آقای نقیب احمدی، معاون اداری- مالی حوزه علمیه خواهران استان به تشریح مباحث مربوط به مسائل مالی و امور حسابداری پرداخت و در پایان جلسه به سوالات و ابهامات حاضرین پاسخ داد.

تصاویر این جلسه را در ذیل خبر مشاهده می کنید.