اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84231 تعداد بازدید: ۱۰۲

مشاور خانواده:

دوره راهکارهای تقویت نهاد خانواده در مدرسه ام ابیها برگزار شد

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۴:۲۶
معاون پژوهش مدرسه علمیه ام ابیها سلام الله علیها تفت، از برگزاری دورۀ راهکارهای تقویت نهادهای خانواده باحضور مشاورخانواده خانم مرضیه مازارچی با هدف تقویت بنیان خانواده خبر داد.

خانم مازارچی با بیان اینکه خودسازی بحثی بسیارگسترده وعمیق است به توضیح ابعاد مختلف آن پرداخت وگفت: رکن اصلی ومهم هرکار شاکرخداوند بودن است واگر روحیۀ شگرگزاری در وجود ما نهادینه شود می توانیم خانواده موفقی داشته باشیم اما اگراین روحیه وجود نداشته باشد اول از همه به روح وجسم صدمه وارد می شود پس نیاز است که فرهنگ تشکر وشکرگزاری درخانواده گسترش پیدا کند.

مازارچی افزود:یکی از این شکرها، شکردرحضوراست ؛ به این معنی که اگردرزندگی توفیقی نصیب ماشد ومابه هدفی رسیدیم علاوه بر شکرگزاری به خاطر رسیدن به آن، باید فکرکنیم وظیفه ماازاین به بعد چه خواهد بود تا این توفیق ادامه پیداکند وما به هدف غایی برسیم.

مشاورخانواده در ادامه افزود:هیچ به خودی خود وبه ذات ، لذت بخش نیست ؛ لذت بردن ورضایت از هرچیزی بستگی به حالت برخورد ورفتار خود انسان در مقابل آن چیز دارد .

وی گفت:اولین عامل رضایت در زندگی این است که لذت را درچه ببینیم واین که طرز تلقی وبرداشت ما از زندگی چیست؟ و دومین عامل آن استعداد وظرفیت انسان ها در زندگی، سازنده رضایت از آن هاست .

مشاور خانواده تاکیدکرد : ما باید ظرفیت خودمان را تشخیص دهیم و ارزیابی کنیم وگستره آن را مشخص کنیم و در ضمن ظرفیت اطرافیان را نیز بسنجیم و وظیفه ما این است که همه را با هم هماهنگ کنیم.

خانم مازارچی خطاب به خواهران طلبه افزود : ما باید قدرت بهره بردن از داشته های خود را داشته باشیم هرچند که انتخاب خودمان نباشد و لازمه این امر گذشت وصبر و ایثار است تا این که بتوانیم از لحظه لحظه های زندگی لذت بریم و رضایت داشته باشیم.

شایان ذکر است که این دوره روزهای شنبه در طی پنج جلسه برگزار خواهد شد.