اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84219 تعداد بازدید: ۹۷

استاد حوزه:

بسیار، مطالعه کنیم و همراه با تقوا، علم خود را بالا ببریم

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۴:۱۱
خانم ساروخانی در نشستی که در هفته ی کتاب برگزار شد گفت: باید بسیار و دقیق، مطالعه کنیم و همراه با تقوا، علم خود را بالا ببریم .

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب (سلام الله علیها)یزد  خانم ساروخانی  در جمع طلاب این مدرسه با اشاره به حکمت149 نهج البلاغه اظهار داشت:خودشناسی، مقدمه خداشناسی است کسی که نیندیشد  هدف از زندگی چیست؟ از کجا آمده؟ به کجا آمده؟ و به کجا می رود؟ نابود می شود.

وی ادامه داد: بنا بر حدیث قدسی،  خداوند به پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) می فرماید :«ما تو را گرامی آفریدیم» یعنی تو بهترین مخلوق من هستی لذا خداوند انسان را به گونه ای آفریده است که می تواند تا آنجا رشد کند که به خدا برسد و رسیدن به این مقام مستلزم تلاش فراوان است.

استاد حوزه با بیان اینکه حب نفس یکی از غرایز انسان است اظهار داشت: خداوند به انسان نعمت اختیار داده است اگراز این اختیار به درستی استفاده کنیم و براعمال و رفتار و گفتار خود مراقبت داشته باشیم درمسیر درست حرکت خواهیم کرد و راه را گم نخواهیم کرد.

وی با اشاره به مقام لقمان حکیم تصریح کرد: لقمان خود را بسیار دوست می داشت لذا کارهای خوب بسیار انجام می داد و خداوند  در ازای اعمالش، به او حکمت داد بطوریکه معلم هزار پیامبر بوده است.

 خانم ساروخانی براهمیت علم همراه با تقوا تاکید کرد و اظهار داشت: کسی که آموزش دیده ولی هنوز به مقام اجتهاد نرسیده است اگر خود را مجتهد بداند در استنباط اشتباه می کند و احکام نادرست از زبانش بیرون می آید لذا خود را ضایع می سازد بنابراین باید دقیق،مطالعه کنیم و همراه با تقوا، علم خود را بالا ببریم.

وی  افزود: ما طلاب ، تحصیل در حوزه را  شروع کردیم ولی باید بر تداوم کار ،مواظبت کنیم تلاش کنیم که خود را به علم و تقوای نهایی برسانیم  و ناامید و خسته نشویم چرا که جامعه بسیار محتاج افراد متعهد می باشد وباید خوب مطالعه کنیم  .

استاد حوزه با اشاره به انواع مطالعات، اظهار داشت: مطالعه درسی اولین نوع مطالعات است. علم به زیاد خواندن، نیست بلکه علم نور است و ما باید به آن نور برسیم باید دل بدهیم و با شور و علاقه درس بخوانیم.

ساروخانی مطالعه مذهبی  و مطالعه جنبی را از دیگرانواع مطالعه دانست و اظهار داشت: علاوه بر مطالعه قران باید درباره موضوعات دیگر بخصوص زندگی نامه علماء وشهداء نیز مطالعه داشته باشیم.