اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 82189 تعداد بازدید: ۷۷

مسئول بسیج طلاب استان یزد :

142 شهید طلبه، متعلق به استان یزد است

سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹:۲۲
مسئول بسیج طلاب استان یزد، 142 شهید طلبه متعلق به استان یزد دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه معصومیه یزد آقای مهدی قره چاهی ، مسئول بسیج طلاب در جمع خواهران طلبه این مدرسه به عوامل پیروزی انقلاب اشاره کرد و نخستین عامل  پیروزی را  خدا دانست.

وی گفت: دشمنان گمان می کردند که این انقلاب به زودی نابود می شود اما محاسبات آنها همیشه با شکست مواجه شد؛  در حادثه طبس نیز مشاهده شد که نتوانستند موفقیتی به دست آوردند؛ زیرا خدا را در محاسبات خود دخیل نکرده بودند.

مسئول بسیج طلاب استان یزد بیان کرد: در جبهه های حق علیه باطل، تنها یاد خدا بود که عامل پیروزی بود. حتی امام(رحمه الله علیه) فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی افزود : علی رغم تلاش طلاب در زمان جنگ، توجه ای به این قشر نشده است. حتی بسیاری از طلاب از تعداد شهدای طلبه در دفاع مقدس اطلاعی ندارند و امسال  برای اولین بار در سطح استان، اقدام به برگزاری همایش به نام روحانیت  و دفاع مقدس شد  و در این مراسم  از حجت الاسلام علیزاده تجلیل شد.

آقای قره چاهی بیان داشت: اولویت بسیج طلاب به شهدا تعلق گرفته و هسته های شهدا در سطح مدارس تشکیل شده که قرار است بخشی از اطلاعات شهدای طلبه به این گروه ها واگذار شود و باید گفت 142 شهید طلبه در سطح استان وجود دارد که این ظرفیت بالایی است که باید کار کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت های بسیج طلاب اشاره کرد: بحث تکمیل بانک اطلاعاتی طلاب یکی از مهمترین اقدامات است که سبب شناسایی نیروها می شود و در جذب طلاب بعدی نقش به سزایی خواهد داشت. مردم بدانند که حوزه تنها به علم اهمیت نمی دهد و در کنارش به کارهای هنری، ورزشی و .. بها می دهد.

مسئول بسیج طلاب استان یزدتصریح کرد : اقدام بعدی بسیج طلاب، برگزاری اردوهای راهیان نور است که مبلغین از بین خواهران انتخاب می شود و این ظرفیت را باید قدر دانست.

وی در ادامه سخنان خود افزود: بحث هادیان سیاسی نیز در بسیج طلاب راه اندازی شده که حاضر است اطلاعات و تحلیل های روز را در اختیار علاقه مندان قرار دهد تا به تبیین و روشنگری در سطح جامع بپردازند.

مسئول بسیج طلاب در ادامه صحبت ها به عوامل دیگر پیروزی انقلاب مثل ولایت فقیه اشاره کرد. و گفت: الان عامل پیروزی و سربلندی کشور ما ولایت فقیه است در 5 فتنه از اول انقلاب تا کنون موفق عمل کرده است.

آقای قره چاهی  عامل سوم پیروزی انقلاب را بسیج دانست و گفت:  الان نیز عامل مهم برای حفظ نظام همین روحیه بسیجی است. در همین مسئله سیل اخیر قریب به 400 نفر از طلاب به مناطق اعزام شدند. نکته مهم در بسیج روحیه اخلاص و کار برای خداست.

مسئول بسیج طلاب در بخش پایانی سخنان خود گفت: بسیج برای کار جای زیادی دارد. یکی از آنها کارگاه ولایت، امامت و مهدویت همچنین پاسخ به شبهات در این زمینه است.