اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 82186 تعداد بازدید: ۸۳

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب کبری (س) یزد:

ورود به حوزه علمیه یکی از مصادیق توفیق الهی است

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۳:۲۴
مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) یزد، وارد شدن به مدرسه علمیه و سرباز امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) شدن را یکی از مصادیق توفیق الهی دانست .

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) یزد،  خانم دهقان منشادی(خاتم الحسینی) مدیر این مدرسه در اردوی توجیهی طلاب سال اول در اردوگاه امام جعفر صادق(علیه السلام) منشاد ضمن ابراز خرسندی و خوشحالی از ورود طلاب به این حوزه و خیر مقدم به آنان، حضور طلاب در حوزه را مایه فخر و مباهات دانست و افزود: طلاب هر روز باید به خود بگویند ما به یمن ورود به حوزه دارای جایگاهی شده ایم و مورد عنایت حضرت زینب (سلام الله علیها)  قرار گرفته ایم ، لذا باید قدر و منزلت این جایگاه معنوی را بدانیم .

وی در ادامه  به توفیقی که شامل حال طلاب شده است اشاره نمود و تصریح کرد: به مساعد شدن موقعیت در زندگی، توفیق می گویند، یعنی این که خداوند متعال اسباب و وسایل را به گونه ای تنظیم می کند و راه را برای انسان بسیار زیبا می کند که انجام آن کار برای انسان سهل و دلنشین می شود و ورود به حوزه علمیه و طلبه و سرباز امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) شدن یکی از مصادیق توفیق است . 

خانم خاتم الحسینی انسان را در این دنیا همچون مسافر دانست و یاد آور شد: انسان اگر بخواهد در مسیر رسیدن به حق خوب حرکت کند باید خودش را مسافر بداند و حوزه علمیه برای ما حکم یک توقفگاه مقطعی را دارد که باعث رشد و ترقی انسان می شود .

 وی مبدا ومقصد انسان را خدا دانست و افزود: اگر انسان  مقصد زندگی اش را چیزی کمتر و پایین تر از رسیدن به خدا بداند، ضرر کرده است، لذا اگر مقصد دنیا و رسیدن به دنیا باشد انسان جزء زیان‌کاران خواهد بود چرا که دنیا دنی و پست است .

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد،  در ادامه به طلاب جدید الورود چند توصیه و سفارش اخلاقی در زمینه تزکیه نفس چون داشتن نیت خالص، انتخاب هم نشین خوب و ... نمود و خاطر نشان ساخت: هیچ گاه از یاد خدا غافل نشوید و نیت های خود را خالص کنید  و در این مسیر پر فراز و نشیب حرکت کنید چراکه موانع بسیار است.

وی همچنین احترام به والدین را یکی از راه های رسیدن به تقوا دانست و ادامه داد: اگر می خواهید به جایی برسید باید به والدین خود اهمیت دهید و حقوق ایشان را رعایت کنید و جایگاه والای والدین را رعایت کنید.

خانم خاتم الحسینی در پایان به رابطه استاد و شاگرد و استفاده بهینه از وقت اشاره نمود و گفت: طلاب باید سعی کنند که هیچ گاه در مقابل استاد خود اظهار فضل و کمال نکنند و همچنین نگذارند وقت با ارزششان به راحتی اتلاف شود، لذا باید برای زمان و کارهای خود حتما برنامه ریزی کنند .