اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 82175 تعداد بازدید: ۶۸

استاد حوزه و دانشگاه:

اصلاح خود و اصلاح جامعه دو هدف اساسی طلبگی است

سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳:۴۱
آقای صحرایی، استاد حوزه و دانشگاه، اصلاح خود و اصلاح جامعه را دو هدف اساسی طلبگی دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علیمه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان، مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (سلام  الله علیها) اردکان ، آقای حسین صحرایی استاد حوزه و دانشگاه و رییس شبکه فعالین ازدواج اردکان در جمع طلاب جدید الورود مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان،  به هدف از تحصیل در حوزه اشاره کرد و گفت: هر کسی ممکن است هدفی داشته باشد و حتی این هدف می‌تواند پس از ورود به حوزه علمیه تعدیل، تغییر و یا ترقی پیدا کند.

وی ادامه داد: اما از اهدا فایده آلاین است که طلبه شدن دو هدف اساسی دارد اصلاح خود و اصلاح جامعه؛ چرا که انسان برای زندگی ابدی آفریده شده است و دنیا جز پلی برای عبور و مسافر خانه ای نیست که چند روزی انسان میهمان این مسافرخانه است، اما سعادتمند شدن در جهان ابد نیازمند علم و عمل است زیرا انسان برای سعادت به دو چیز نیازمند است اول علم به راهی که به سعادت منتهی شود دوم عمل طبق آن دانسته ها.

استاد حوزه و دانشگاه یاد آور شد: هدف فرد از تحصیل در حوزه علمیه باید کسب آگاهی به راه سعادت باشد که توسط انبیا و ائمه معصومین (علیهم السلام) تبیین شده است و نیز خودسازی و پرورش انگیزه خود برای عمل،  وقتی که چنین شد او سپس علم آموخته را همراه با سیره عملی خود به مردم عرضه می‌کند و مردم را با زبان و رفتار به سعادت فرا می‌خواند که وراثت انبیا را تکمیل کرده باشد.

وی  با تاکید بر ارج نهادن بر دروس حوزوی و بالابودن ارزش علمی و معنوی آنها گفت: قدر آنچه در پیش رو دارید را بدانید و تلاش نمایید تا بتوانید با امکانات موجود تحولی هر چند کوچک در درجه  اول در زندگی خود و سپس در دیگران ایجاد نمایید.

رییس شبکه فعالین ازدواج ادامه داد: به طور ویژه به شما طلاب خواهر توصیه می کنم تا درکنار تحصیل، زندگی خود را خوب مدیریت کنید و اولویت اول را همسر و فرزندان قرار دهید و با مدیریت زمان، بهترین بهره را از این دوران ببرید.

در ادامه مراسم مدیر و معاونین مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان، به تشریح وظایف و برنامه های پرداخته و توصیه های لازم را به طلاب جدید الورود ارائه دادند.

پخش کلیپ" حوزه بریم یا دانشگاه"، معارفه مدیر و معاونین همراه با شرح وظایف آنان، و آشنایی با بخش های مختلف حوزه و اهدای بسته های علمی - معرفتی،  از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.