اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 81985 تعداد بازدید: ۷۵

فرزند شهید جعفری نسب :

برای شهید شدن باید شهیدانه زندگی کرد

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷:۴۰
حجت الاسلام محمد تقی جعفری نسب، فرزند شهید محمد حسین جعفری نسب در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر گفت: برای شهید شدن باید شهیدانه زیست .

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر، حجت الاسلام جعفری نسب، ضمن یاد شهدا و تقدیر از مقام شامخ شهدا اظهار کرد: طبق فرمایش حضرت علی (علیه السلام) انسان با انجام سه عمل شهیدانه زندگی می کند، اول این که حق خدا را بشناسید، دیگر این که حق پیامبر را بداند و بدان عمل کند و سوم این که حق اهل بیت(علیهم السلام) را بداند و عمل کند.

وی ادامه داد: حق خداوند این است که بندگی خدا را کند، اوامر او را شناخته و او را اطاعت کند و نواهی را بشناسد و از آنها دوری کند. حق پیامبر این است که سیره او را بشناسد و در به جا آوردن آن تلاش کند.

فرزند شهید محمد حسین جعفری نسب  تصریح کرد: حق اهل بیت (علیهم السلام) این است که محبت آنان را در دل داشته و از اوامر و نواهی آنان اطاعت کنیم؛ هر انسان مومنی وظیفه دارد که بهترین دعای او شهادت راه خدا باشد و روایت می گوید شهادت نصیب کسی می شود که شهیدانه زندگی کند و شهیدانه زیستن شامل این سه حق است، که انسان باید بشناسد و به آن عمل کند. در روایت دیگر داریم کسی که خشمگین و غضبناک شود چه به حق و چه به ناحق، ولی خشم خود را فرو برد اجر شهید دارد.

امام جماعت مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر در ادامه اذعان کرد: شخصی که خشم خود را فرو می برد به تمام معنا در جنگ با شیطان است ؛ روایت دیگری داریم کسی که مداومت بر خواندن سوره قدر داشته باشد در زمره شهدا قرار خواهد گرفت و با آنان محشور خواهد شد.

وی ادامه داد: سوره قدر سوره ی ولایت و امامت استو مداومت بر این سوره محبت اهل بیت را در دلها قرار می دهد و امام خمینی (رحمه الله علیه) فرمودند: 70 سال عبادت کردید خدا قبول کند، یک بار هم وصیت نامه شهدا را بخوانید، روزگاری خواهد آمد و خواهید فهمید که شهدا چه کسانی بودند و همین است که زنده کردن نام شهدا کمتر از شهادت نیست.

در پایان فراز هایی از وصیت نامه شهید قاسم حاتمی برای طلاب توسط ایشان خوانده شد.