اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 81414 تعداد بازدید: ۱۰۳

استاد حوزه :

ایمان و علم دو بال ترفیع درجه انسان است

یکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲:۲۲
حجت‌الاسلام والمسلمین خادم عباسی، استاد حوزه ایمان و علم را دو بال ترفیع درجه انسان عنوان کرد.

به گزارش مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه‌الزهرا(سلام‌الله علیها) اردکان،  حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی خادم عباسی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در جمع  طلاب و مسئولان این مرکز با تسلیت ایام عزاداری و اسارت خاندان اهل بیت (علیهم السلام)،  بیان کرد: تحصیل علوم دینی و نشست و برخاست در این مکان مقدس نباید با هدف کسب دنیا و به انگیزه رسیدن به مقامات آن باشد.

استاد حوزه با تلاوت آیاتی از سوره مجادله ایمان و علم را دو عامل ترفیع درجه انسان دانست و تأکید کرد: اگر در قرآن برای اوتوالعلم درجاتی وعده داده شده به خاطر علم همراه با ایمان آنهاست که توأماً دو بال برای ترفیع درجه هستند.

حجت‌السلام والمسلمین مصطفی خادم عباسی در بیان ارزش و اهمیت علم گفت: در روایت ما تأکید شده کسی که خداوند برای او ارداده خیر کرده باشد او را موفق به تحصیل عمیق در دین میکند و تصریح کرد: اگر اگر قرآن خشیت از خداوند را محصور در علما می‌داند به خاطر علم و فهم عمیق آن‌ها از مقام ربوبی خداوند است.

استاد حوزه در بیان فضیلت‌های علم در روایات گفت: تواضع از آثاری است که یک عالم واقعی علوم دینی به آن می‌رسد و تأکید کرد: علمی که نتیجه آن تواضع و بزرگی نباشد آثار واقعی علم نصیب محصل آن نخواهد شد.

وی با بیان خاطراتی از علمای شهر از جمله آیت‌الله خاتمی و محمدحسین بهجتی(رحمت‌الله علیهما) تواضع و بزرگی در رفتار و منش آن‌ها را ستود و افزود: با مطالعه و تحقیق در سبک زندگی این علما ساده‌زیستی و تواضع و مردم‌داری را می‌توان درک کرد.

وی با اشاره به روایات در بیان فضایل دیگری از علم و تحصیل علوم دینی گفت: نشست و برخاست متعلم با عالم، متانت و اجتناب از گناهان آثار دیگری است که در روایات برای محصل آن دانست.