اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 81091 تعداد بازدید: ۶۹

استاد حوزه:

اصل و اساس تربیت بر پایه محبت است

چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲:۳۸
خانم دانشجو، استاد حوزه، در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) یزد، اصل و اساس تربیت را بر پایه محبت دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) یزد، مجلس سخنرانی به مناسبت سوگواری ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) با محوریت تاثیر محبت در خانواده در این مدرسه برگزار شد.

خانم دانشجو یکی از اساتید این مدرسه ضمن بیان این مطلب که اصل و اساس تربیت بر پایه محبت است، افزود: این عنصر از عناصری است که اگر میزان و حد تعادل در آن رعایت شود ضربات جبران ناپذیری را بر پیکره خانواده وارد خواهد کرد.

وی در ادامه نحوه بیان کلمات را از جمله مواردی دانست که تاثیر بسزایی در رفتار و تعامل انسانها با یکدیگر دارد.

خانم دانشجو همچنین خطاب به طلاب گفت: در امر تبلیغ نیز با مردم به گونه ای رفتار کرد که گویا رابطه دوستی با آنها دارند چرا که محبت اکسیری است که در این راه بسیار حائز اهمیت است.

وی یکی از عناصری که می توان محبت اهل بیت (علیهم السلام) را در دل پرورش داد، شبیه شدن به ایشان معرفی و اذعان داشت: بعضی از افراد آنقدر محبت اهل بیت (علیهم السلام) و معرفت ایشان را دردل دارند که به دنیا و آنچه متعلق به آن است پشت می کنند و به مقام شهادت نائل می شوند؛ لذا محبت اهل بیت (علیهم السلام) در وجود ما به عنوان یک مبلغ دین باید نهادینه شده باشد تا کلام ما تاثیر بیشتری بر اذهان و افکار مردم داشته باشد.