اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 81086 تعداد بازدید: ۵۰

استاد حوزه و دانشگاه :

زن ریشه درخت تنومند خانواده است

چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷:۰۴
حجت الاسلام حسین اعلایی، استاد حوزه و دانشگاه، خانواده را همانند درخت تنومندی دانست که زن ریشه این درخت زندگی است.

به گزارش معاونت فرهنگیمدرسه علمیه حضرت زهرا(سلام الله علیها) احمدآباد، همزمان با اولین جمعه ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی با حضور حجت الاسلام حسین اعلایی، استاد حوزه و دانشگاه، در مصلای خاتم الانبیاء احمدآباد برگزار شد.

 دراین همایش حجت الاسلام اعلایی بیان کرد: یکی ازکانون های مورد هجمه دشمن ،خانواده است؛ اعضای این کانون مادر ، پدر و فرزندان می باشند و در این کانون مادر دارای نقش مادری، همسری و فرزند برای پدر و مادر است که باید مانند بازیگر توانمند همه نقش ها را خوب اجرا کند.

وی در ادامه تصریح کرد:همان طور که سوار بر مرکب نمی توان خوب نقاشی کرد، برای ایفای نقش های خانواده هم آرامش نیاز است که این آرامش با پول و امکانات مادی بدست نمی آید.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد:طبق آیات قرآن یکی از مهم ترین عوامل ایجاد آرامش، ایمان به خدای تعالی است و دومین چیز داشتن یک زن خوب است که در این مورد خدا در قرآن می فرماید: هیچ پیامبری نفرستادم مگر این که زن خوبی در کنارش قرار دادیم.

وی گفت: طبق مثال قرآن ،خانواده مانند درخت تنومندی است که زن ریشه آن است و مرد تنه آن و  فرزندان شاخ و برگ و میوه های آن هستند که اگر ریشه فاسد شد تنه هم سست شده و برگ و شاخه و میوه هم ازبین   می روند  وبی حجابی و بی حیایی زنان باعث ایجاد فساد در جامعه است .

برگزاری ایستگاه نقاشی برای کودکان از دیگر برنامه های اجرا شده دراین همایش بود.