اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 80887 تعداد بازدید: ۵۷

استاد حوزه :

صداقت و کسب سرمایه‌های معنوی باعث رشدانسان و سلامت جامعه خواهد شد

چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳:۰۲
خانم مجاور،استاد حوزه صداقت و کسب سرمایه‌های معنوی را باعث رشد انسان و سلامت جامعه دانست .

به گزارش معاونت فرهنگی مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه‌الزهرا (سلام‌الله علیها) اردکان و به مناسبت هفته خانواده جلسه‌ای با حضور بسیجیان عضو پایگاه حضرت موسی بن جعفر اردکان برگزار شد.

در این نشست خانم مجاور استاد حوزه با ذکر روایاتی بر تهذیب و اصلاح اخلاق در خانواده تأکید و بیان کرد: پاکی و صداقت و کسب سرمایه‌های معنوی باعث رشد روح شخص و در نتیجه سلامت جامعه خواهد شد و عدم تقید به مسائل دینی و شرعی فساد و آلودگی‌های فردی و اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی تغییر در سبک زندگی و نوع ساخت و سازهای بنای منازل را مهم و تأثیرگذار در تربیت دینی دانست و تصریح کرد: برای ارتقای مدارج معنوی باید در نوع روابط خانوادگی و نشست و برخاست‌های خانوادگی در برخی خانواده‌ها تجدیدنظر کرد.

مبلغ حوزه به برخی از حقوق زن و مرد اشاره و خاطرنشان کرد: محبت از حقوق دوجانبه است که باید از طرف زن و مرد باشد و تأکید کرد: عامل نزدیکی دل‌ها به یکدیگر محبت و ابراز آن است.

وی اطاعت زن از شوهر، آراسته کردن زن برای همسر و دستپخت خوب داشتن، سوءظن نداشتن، استفاده از نظرات شوهر در اداره خانه، عدم سرزنش در اشتباهات، پرهیز از حساسیت‌های بیجا را از حقوق مرد دانست و برای ایجاد فضایی شاد و صمیمی رعایت این موارد را لازم و ضروری دانست.

استاد حوزه رفع نیازهای مالی و اقتصادی در خانه، احترام به زن در خانه بخصوص در میان جمع، خوش‌رفتاری را از جمله حقوق زن دانست که هر مرد باید برای رعایت آن کوشش نماید.