اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 80767 تعداد بازدید: ۷۲

استاد اخلاق:

یکی از اصول تدریس، تسهیل و آسان کردن درس است

یکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲:۰۷
مدیر مدرسه علمیه آیت الله حائری در جمع اساتید اخلاق و تاریخ گفت: از اصول مهمی که اساتید باید بدانند، تسهیل و شیرین کردن درس است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از  از یزد، حجت الاسلام طالبی در نشست  مهارت آموزی پژوهشگری که در سالن اجتماعات امام خمینی (رحمه الله علیه) مدیریت حوزه علمیه خواهران استان برگزار شد، اظهار کرد: روش تدریس را باید با تجربه تقویت کرد و آن چه در پژوهش مهم می باشد،جستجوی هدفمند و روشمند است

وی گفت : هر طلبه باید با توجه به جستجوی که انجام داده است، مطلب را هضم نماید و سؤالات در مطرح شده مفید مطلب باشد.

مدیر مدرسه علمیه آیت الله حائری با بیان اینکه بالاترین وظیفه ی استاد روشمند کردن و جهت دادن به پژوهش های معین است افزود: این که همه ی کتاب تدریس شود و به اصطلاح ماهی بگیریم و به طلاب بدهیم اشتباه است و این تدریس ، تحمیل و اجحاف است.

حجت الاسلام طالبی با بیان این که لذت دانش را باید چشید ابراز کرد: بهترین تعریف برای پژوهش حرکت در مرز دانش است و حال اگر فکر حرکت نکند، ضعیف می شود. و اگر طلاب تمایل به درس و پژوهش ندارند ، اساتید لذت آن را نچشانده اند.

ایشان در ادامه کلاس با طرح و بیان مبادی و مبانی تدریس به بیان اصول و روش های تدریس پرداخت و بیان کرد : اساتید باید در هر رشته ای سیر مطالعاتی  و سیر تاریخی آن را بدانند و از همه مهمتر کاربردی کردن علوم است که چگونه یک طلبه در زندگی خودش به کار بگیرد.

مدیر مدرسه علمیه آیت الله حائری خاطر نشان کرد: اساتید باید برای تدریس وقت بگذارند و با نوشتن طرح درس، طرحی نو را ارائه بدهند ، همچنین استاد موفق و زبر دست کسی است که از دانش افزایی غیر مستقیم بیشترین بهره را ببرد.

گفتنی است این کارگاه دومین نشستی است که ویژه ی اساتید اخلاق و تاریخ جهت بهبود در برنامه های مهارت آموزی پژوهش گری برگزار گردیده است.

 

اخبار مرتبط