اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 80748 تعداد بازدید: ۶۷

نشست علمی- تخصصی غدیر در مدرسه علمیه معصومیه یزد برگزار شد نشست علمی- تخصصی غدیر در مدرسه علمیه معصومیه یزد برگزار شد

نشست علمی- تخصصی غدیر در مدرسه علمیه معصومیه یزد برگزار شد

یکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۶:۰۰
به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم و دهه پربرکت ولایت نشست تخصصی- علمی غدیر با حضورحجت الاسلام والمسلمین علوی مسئول بینش مطهر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه معصومیه یزد، در این نشست که با حضور  طلاب وجمعی از اساتید وخانوادهایشان برگزار شد، حجت الاسلام علوی با بیان مسئله ولایت و اهمیت آشنایی با این دستگاه  مطالبی ارائه کرد.                                                                                                  

وی گفت: آیه 72سوره انفال  نیز بیانگر تفاوت افراد در شناخت و عدم شناخت ولایت می باشد.در این آیه شریفه مردم مؤمنی را با هم مقایسه کرده که برخی با ایمان  کامل به جهاد می پردازند و در راه خدا مهاجرت می کنند و برخی با وجود ایمان بدلیل عدم آشنایی با ولی خدا برای جهاد مهاجرت نکردند.

حجت الاسلام و المسلمین علوی در ادامه بحث پیرامون این آیه برخی عناوین از جمله انتظار، توحید، ایمان، انفاق، جهاد، ولایت و...را متذکر شد.

درپایان این نشست کتب گزیده جامع الغدیر علامه امینی و طرح کلی اندیشه های اسلامی مقام معظم رهبری جهت مطالعه طلاب پیشنهاد و در حاشیه این برنامه خطبه خوانی غدیر با حضور سر کار خانم مهدی پور به ایراد خطبه خوانی و شرح فراز هایی از آن پرداخت.