اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 80744 تعداد بازدید: ۵۱

کارشناس دینی:

غدیر از بزرگترین رویدادها در دین است

جمعه ۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۸:۰۰
خانم زینلی، کارشناس دینی، غدیر را از بزرگترین رویدادها در دین دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) بهاباد، نشست معرفتی غدیر شناسی در روستا علی اباد یکی از روستاهای محروم شهرستان بهاباد با سخنرانی خانم زینلی برگزار شد.

خانم زینلی  در این نشست غدیررا از مهم ترین وقایع در دین اسلام، و از اصلی ترین برنامه های پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) برای اتمام رسالتشان دانست و افزود: یکی از و ظایف شعیان شناخت مسئله غدیر و بیان آن می باشد.

وی در ادامه گفت: جوانان امروزی ما از غدیر اطلاع خاصی ندارند، در صورتی که غدیر از اساسی ترین وقایع دین اسلام است و باید ان را به طورکامل بشناسند زیرا: از با اهمیت ترین مسائل هر ملت و آیینی بحث ولایت و حکومت بران ملت و آیین می باشد.

خانم زینلی گفت: عیدغدیر عید ولایت اسلامی است روزی است که خداوند ایه اکمال را بر پیامبر نازل کرد.

وی به تشریح مسئله غدیر پرداخت و گفت: پیامبر در سال دهم هجری با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر برای انجام مناسک حج به سوی مکه روانه شده اند بعد از اتمام مناسک حج پیامبر همراه با جمعیت هزار نفری در مکانی به نام غدیر خم جمع شده اند(در عربستان  به خاطر بارش های سالیانه برکه های در بیاناها به وجود می امد که هرکدام از این برکه ها نامی مخصوصی داشتند که این برکه را غدیر خم نام گذاری کرده بوده اند).

خانم زینلی در ادامه افزود: پیامبر بعداز اینکه تمام جمعیت در ان مکان جمع شده اند دستور داد تا با زین های شترها منبری تدارک ببینند.پیامبر دست حضرت علی را گرفتند و به بالای منبر رفتند و خطبه تاریخی غدیر را ابلاغ کردند که در این خطبه تاریخی چهاربار نام امام زمان (علیه السلام) برده شده است.

وی گفت: در کتاب "اسرار غدیر "از محمد باقر انصاری خطبه غدیر را به20 بخش تقسیم کرده که توحید نبوت و ولایت فضائل و لقب علی ابن ابی طالب (علیه السلام) مورد بررسی قرار می گیرد.