اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 80172 تعداد بازدید: ۷۶

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد:

70 بانوی مبلغ یزدی در دوره آموزش روایتگری و پاسخ به شبهات غدیر شرکت کردند

پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۵:۵۰
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد بیان کرد: دوره آموزشی مبلغان غدیر را با موضوع روایتگری و پرده خوانی غدیر و پاسخ به شبهات غدیری با حضور 70 بانوی مبلغ برای تبلیغ در دهه ولایت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، اولین دوره تربیت مبلغ غدیر با حضور 70 طلبه یزدی  به همت معاونت فرهنگی  حوزه علمیه خواهران استان و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد برگزار شد.

خانم حسن پورضمن اعلان برگزاری دوره آموزشی مبلغان غدیر،  افزود: به مناسبت دهه ولایت، حوزه علمیه خواهران استان در سطح مدارس برخی برنامه ها از جمله دوره آموزشی مبلغان غدیر همراه با اعزام مبلغ، ثبت تمام فعالیت های مدارس علمیه خواهران در دهه غدیر، انتقال فرهنگ علوی به جامعه بانوان و تبیین و اهمیت غدیر، نشست های بصیرتی، جشن و مسابقات را برگزار می کند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد اذعان کرد: غدیر یک واقعه ای است که سبب وحدت شیعه و سنی می شود چون این واقعه در 80 منبع اهل سنت درج شده است و کودکان و نوجوانان ما حق دارند با زبان امروز با واقعه غدیر آشنا شوند.

وی بیان کرد: غدیر دارای پایه های مختلف معنوی و اخلاقی هست که در حین روایتگری غدیر می توانیم نکات اخلاقی، معنوی و احکام دین را به مردم آموزش دهیم.

خانم حسن پور برگزاری دوره آموزش روایتگری غدیر را با دو محوریت پاسخگویی به شبهات غدیر و روایتگری واقعه غدیر معرفی کرد و افزود: در محور اول پاسخگویی به شبهات غدیر توسط استاد حجت الاسلام و المسلمین میرزا بابایی شامل اهمیت و ضرورت غدیر، بررسی شبهات اسناد غدیر، بررسی شبهات واقعه غدیر و ارائه فعالیت های پژوهشی در زمینه شبهه شناسی غدیر آموزش داده شد.

وی محور دوم این دوره آموزشی را شامل روایتگری غدیر توسط حجت الاسلام و المسلمین دهقانپور امام جمعه نیر بیان کرد و گفت: واقعه غدیر در این دوره آموزشی همراه با گره زدن به احکام حج، اهمیت ولایت و امامت و اهمیت اطاعت محض از حجت خدا و نکات اخلاقی آن ارائه داده شد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد افزود: اسامی طلاب شرکت کننده به سازمان تبلیغات داده شد تا در طول دهه ولایت به مجالس مختلف بانوان اعم از دانش آموزی، مساجد، تکایا و شهرستان ها اعزام شوند.