اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 80159 تعداد بازدید: ۷۳

مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان یزد:

باید واقعه غدیر را مانند واقعه عاشورا تکریم نمود و آن را زنده نگه داشت.

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷:۱۸
سیزدهمین نشست هفتگی شورای اداری حوزه علمیه خواهران استان یزد، با حضور مدیر محترم، معاونین و همکاران گرامی مدیریت استان، در محل دفتر مدیریت، برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان یزد، حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان، در آغاز این نشست به بیان روایتی از کتاب شریف حکمت نامه پیامبر اعظم (ص) پرداخت که حضرت فرموده اند: « مَن ماتَ و لا يَعرِفُ إمامَهُ ماتَ ميتَةً جاهِلِيَّةً » پيامبر اکرم (ص) می فرمایند: هر كس بميرد و امامش را نشناسد، به مرگ جاهلى مرده است. وی همچنین با بیان حدیثی از کتاب مسند ابن حنبل افزود: رسول اکرم (ص) می فرمایند: « مَن ماتَ بِغَيرِ إمامٍ ماتَ مِيتَةً جاهِلِيَّةً » هر كس بدون داشتن امام بميرد، به مرگ جاهلى مرده است.

مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان، در تشریح این حدیث گهربار بیان کرد: در روایتی برای توصیف ائمه اطهار (ص) آمده است: بِهِم يَحفَظُ اللّه ُ عزّوجل دينَهُ به واسطه آنان (امامان) است كه خداوند عزّوجل دين خويش را نگه میدارد وَ بِهِم يَعمُرُ بِلادَهُ و به واسطه آنان است كه شهرهايش را آباد مى كند وَ بِهِم يَرزُقُ عِبادَهُ و به واسطه آنان است كه بندگانش را روزى مى دهد و بِهِم يُنزِلُ القَطرَ مِنَ السَّماءِ و به واسطه آنان است كه باران را از آسمان مى باراند وَ بِهِم يُخرِجُ بَرَكاتِ الأَرضِ و به واسطه آنان است كه بركت هاى زمين را بيرون مى آورد.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر، با توجه به نزدیک بودن ایام دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم تصریح کرد: باید واقعه غدیر را مانند واقعه عاشورا تکریم نمود و آن را زنده نگه داشت؛ به گونه ای که یاد و خاطره غدیر در ذهن کودکان ماندگار شود. در حدیث دیگری از رسول گرامی اسلام (ص) آمده است که: أنَا سَيِّدُ النَّبِيّينَ و عَلِيُّ بنُ أبي طالِبٍ سَيِّدُ الوَصِيّينَ و إنَّ أوصِيائي بَعدِي اثناعَشَرَ، أوَّلُهُم عَلِيُّ بنُ أبي طالِبٍ و آخِرُهُمُ القائِمُ. من، سرور پيامبران هستم و على بن ابى طالب، سرور اوصياست. اوصياى پس از من، دوازده تن هستند كه نخستين آنها على بن ابى طالب و آخرين ايشان، قائم است.

مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان، در ادامه با اشاره به جایگاه والا و منزلت امیرالمؤمنین، علی(ع) خاطر نشان کرد: باید در واقعه غدیر بیش از پیش مطالعه داشت و از فضایل این امام همام، برای دیگران نیز بازگو نمود.

سپس ضمن قرائت مصوبات جلسه قبل و بیان گزارش از اقدامات انجام شده توسط هر یک از حاضرین جلسه، نکاتی در خصوص مسائل جاری حوزه خواهران مطرح گردید و در مورد آن ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت. همچنین در این جلسه، مباحث جدیدی توسط همکاران، مطرح شد که بعد از بررسی های لازم، مصوباتی به همراه داشت و هر یک از معاونت های مربوطه ملزم به پیگیری و اجرای آن ها گردیدند.