اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 80148 تعداد بازدید: ۵۵

مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد

تبیین منظومه فکری با تاکید بر منهج تفسیری آیت الله جوادی آملی حفظه الله تعالی برگزار شد

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹:۲۰
معاون پژوهش مدیریت حوزه ی علمیه خواهران استان یزد از برگزاری دهمین پیش نشست علمی همایش اندیشه های آیت الله العظمی جوادی آملی حفظه الله با موضوع تبیین منظومه فکری با تاکید بر منهج تفسیری در مدیریت استان خبر داد.

به گزارش خبر گزاری کوثر از یزد، این نشست که با حضور طلاب و اساتید در دو بخش با محوریت منظومه فکری و اندیشه تفسیری آیت الله جوادی آملی، محورهای همایش و آثار متناسب با موضوعات برگزار شد، استاد همایش جناب آقای دکتر خراسانی، معاون فرهنگی دفتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله العظمی جوادی آملی حفظه الله اظهار داشت: از منظر آیت الله جوادی آملی تفسیر در حوزه باید مانند فقه به عنوان یکی از دروس رایج و دایر در هر روز باشد.

جناب آقای دکتر خراسانی بیان کرد :  از محاسن این تفسیر به زبان فارسی که زبان اسلام و تشیع است نوشته شده است و تکمله و تحریر المیزان می باشد که مجموع تفسیرات آیت الله جوادی آملی است که در 13 هزار ساعت بیان شده و تقریب به 40 جلد این کتاب به چاپ رسیده و نزدیک به 85 جلد خواهد بود.

ایشان در ادامه با بیان این اندیشه باید باید منظم و منطقی باشد گفت: منظومه فکری آیت الله جوادی آملی در تمام ابعاد فقه، کلام ، اصول، فلسفه و ... است و تمامی این ها با هم هماهنگ و در تکمله ی هم می باشند.

 معاون فرهنگی دفتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله العظمی جوادی آملی حفظه الله خاطر نشان کرد: از ویژگی های منظومه فکری ایشان؛ آزاد اندیشی علمی، جامعیت علمی، سعه صدر و خضوع علمی ایشان است و در اندیشه های ایشان عقل و نقل با هم هماهنگ است و تعارضی ندارد.

ایشان در ادامه بیان کرد: تفسیر تسنیم در سال 1385 از طرف ISESCO به عنوان اثر برگزیده جهان اسلام معرفی گردیده است و از جمله ویژگی تفسیر تسنیم این است که با توجه به شرایط و نیازهای جامعه است و مرجعیت علمی دارد لذا لازم است برای طلاب با غور در اندیشه های ایشان، نیازهای جامعه و خودش را شناسایی نموده و با مراجعه به قرآن و سنت و تفسیر جواب آن را بیابد به جامعه عرضه نماید.