اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 80140 تعداد بازدید: ۹۰

به مناسبت سالگرد شهید گمنام مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) اردکان ،

مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم، حمید سیاهکالی مرادی در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) اردکان برگزار شد

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۰:۰۵
به مناسبت سالگرد شهید گمنام مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) اردکان، مراسمی با حضور خانواده شهید مدافع حرم «حمید سیاهکالی مرادی» در این مدرسه و مسجد فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) با حضور چشمگیر اقشار مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) اردکان، در این مراسم که بیشتر از اقشار جوان و انقلابی حضور داشتند بر تداوم مسیر پیموده شده از سوی شهدای تأکید شد چراکه همچنان جوانان انقلابی در کشور بسیار حضور دارند و عموم آن‌ها گوش به فرمان رهبر خود در انجام امور انقلابی دارند.

این مراسم بزرگداشت با روایتگری وخاطره‌گویی آقای محمد رسول ملاحسنی نویسنده کتاب" یادت باشد" همراه با جشن امضای کتاب و مداحی آقای محمدی پناه ، برگزار شد.

آقای ملاحسنی، طی سخنان  خود درباره این شهید بزرگوار گفت: بعضی از آدم‌ها شاید طول زندگی کوتاهی داشته باشد، اما با توجه به ظرفیت روحی بالا، شرایط مساعد خانوادگی که برای تربیت آن‌ها وقت گذاشتند یا جامعه‌ای که در آن حضور داشتند، عمق زندگی‌شان آنقدر زیاد است و روح بزرگی دارند که وقتی خاطراتشان را می‌خوانید از خود می‌پرسید که آن‌ها مگر چقدر وقت داشتند؛ هم در مسجد بودند، هم در باشگاه، هم در دانشگاه و ... و در همه جا هم حضور فعال و تأثیرگذاری داشتند. به نظرم، اصل سبک زندگی دینی و اسلامی که به دنبال آن هستیم، ساختن چنین انسان‌هایی است که در طول زمان کم زندگی کردند، اما می‌توان از آن‌ها با عنوان یک الگو یاد کرد.

وی ادامه داد: قهرمان «یادت باشد» چنین ویژگی دارد. از یک سو، او جزو پاسداران سپاه استان قزوین بود و از صبح زود در محل کار خود حاضر می‌شد. نوع رفتار او در محل کار، مأموریت‌های زیاد و طولانی، شرکت در رزمایش‌های مختلف و دوره‌های آمادگی‌های گوناگون و ارتباطش با سرباز‌ها در محل کار و ... همه این‌ها یک بخشی از بعد اجتماعی شهید مرادی را تشکیل می‌داد. نوع رفتار او با سرباز‌ها خود یک الگوست، اگر پای صحبت‌های این سرباز‌ها بنشینیم، نکات جالبی می‌شنویم که بخشی از آن در خود کتاب نیز ذکر شده است. بُعد دیگر زندگی شهید مرادی، ورزشکار بودن اوست. او حدود 12 سال مربی دفاع شخصی بود و آدم‌های مختلف شاگردان او بودند. یکی از ابعاد مهم زندگی او فعالیت‌های اجتماعی او بود. شهید مرادی از جمله پایه‌گذاران هیئت خیمه العباس شهر قزوین و از میانداران این هیئت بود. از سوی دیگر، او از جمله بانیان مسجد حضرت امیر (ع) در شهر قزوین بود.

نویسنده کتاب" یادت باشد" اضافه کرد: یک وجه زندگی او که خیلی مهم است، زندگی شخصی اوست که به ارتباط شهید با همسر و پدر و مادرش اختصاص دارد. کتاب «یادت باشد» تلاش دارد تا به این وجه آخر آن هم صرفاً از زبان همسر شهید بپردازد. کتاب از خواستگاری شهید از همسرشان شروع می‌شود و در نهایت به شهادت و ایام پس از آن پایان می‌یابد. اگر می‌توانستیم ابعاد دیگر زندگی شهید را ثبت و ضبط می‌کردیم، قابلیت پرداختن در یک کتاب را داشت.

در پایان این مراسم با حضور امام جمعه محترم شهرستان اردکان از خانواده شهید سیاهکالی تقدیر به عمل آمد.

یادآور می‌شود شهید حمید سیاهکالی مرادی دومین شهید مدافع حرم در استان قزوین محسوب می‌شود که در سن 24 سالگی به دفاع از حرم اهل بیت (ع) پرداخت و با نائل شدن به فیض شهادت سندی دیگر بر افتخارات این مرز و بوم افزود.