اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 79969 تعداد بازدید: ۴۸

معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب س یزد :

دوره مهارت افزایی نگارش مقاله پایانی

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۴:۴۹
خانم رئیسی، از برگزاری کارگاه نگارش مقاله پایانی به منظور آشنایی طلاب با شیوه نامه وآیین نامه نگارش مقالات پایانی، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها، خانم رئیسی با اعلام این خبر اظهار داشت: ارائه دومقاله جایگزین تحقیقات پایانی شده است لذا به منظور آشنایی طلاب با شیوه نامه وآیین نامه نگارش مقالات پایانی، کارگاه نگارش مقاله پایانی با حضور جمعی از طلاب سال پنجم که در حال انتخاب موضوع و یا مشغول نگارش مقاله پایانی هستند توسط خانم قاسمی، استاد پژوهشگر حوزه، در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد.

خانم قاسمی در این کارگاه با  تاکید براینکه ارائه ی همزمان دو موضوع مقاله پایانی ممکن است مشکلاتی را برای طلبه به دنبال داشته باشد تشریح کرد: برای نگارش مقاله بجای استقاده از استاد راهنما می توان از اساتیدی کمک گرفت که فرصت  کافی داشته باشند تا بتوانند در رفع اشکالات آن  کمک کنند.

وی به برخی از سوالات درباره انتخاب موضوع مقاله پاسخ داد و در مورد چینش مطالب، جایگاه هر مطلب در مقاله  و جزئیاتی که باید در قسمت های مختلف آن اعم از(چکیده، مقدمه، متن اصلی و نتیجه و...) آورده شود،مطالبی را مطرح نمود.

خانم قاسمی، با تاکید بر اهمیت علمی بودن متن مقاله افزود: مقاله علمی که در طول تحصیل نوشته شده و حائز رتبه شده است  می تواند به جای مقاله پایانی مورد ارزیابی قرار گیرد.