اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 79869 تعداد بازدید: ۶۴

استاد اخلاق:

کارگاه مهارت آموزی پژوهشگری ویژه ی اساتید اخلاق برگزار شد

یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵:۴۸
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان یزد، از برگزاری کارگاه مهارت آموزی پژوهشگری ویژه ی اساتید اخلاق با حضور مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حائری یزدی شهر قم خبر داد.

به گزارش خبر گزاری کوثر از یزد، خانم دهقانی،در بیان از هدف برگزاری این کارگاه اظهار کرد:  این جلسات با هدف ارتقاء سطح علمی، پژوهشی و توانمند سازی اساتید ی که مجری برنامه های پژوهشی همسو با آموزش هستند برگزار گردیده است.

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حائری یزدی شهر قم در این کارگاه به بیان روش های تدریس در درس اخلاق پرداخت و تصریح کرد: آموزش دادن معلمان در کلاس درس و بیان همه ی مطالب از سوی اساتید، خیانت به متعلم است.

ایشان با توجه به فرآیندی که امروزه در امر آموزش وجود دارد خاطر نشان کرد: در آموزش بر اساس سن افراد اشتباه بزرگی است زیرا که  نبوغ را از بین می برد و تنبلی به دنبال دارد، تدریس باید کاربردی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین طالبی با بیان این که در تدریس باید از ابزار تدریس استفاده نمود افزود: مسأله یابی و شناخت مخاطب ، باعث تولید محتوا می شود، در کلاس اخلاق باید ریشه ها درست شود، توجه به خطبه های نهج البلاغه در تدریس امری مهم و ضروری است.

وی در ادامه گفت: اگر آموزش به تنهایی مد نظر باشد، پژوهش و تهذیب رشد نمی کند، همچنین آموزشی که خلاق نباشد و دست به قلم نشود اثری نخواهد داشت. این روش را هم استاد باید به کار بگیرد و هم از طلبه بخواهد.

حجت الاسلام و المسلمین طالبی در پایان با توجه به بیان روش ها، اصول و مبانی تدریس در اخلاق و اشاره به مواردی از جمله غیبت بیان کرد: روش ها مبتنی بر اصول و اصول مبتنی بر مبانی است لذا دانستن و به کار بردن این اصول، تدریس اخلاق را آسانتر و کاربردی خواهد نمود.