اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 79862 تعداد بازدید: ۶۵

استاد حوزه:

کارگاه پژوهشی گام دوم انقلاب برگزار شد

یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۸:۰۶
نماینده پژوهش مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر، از برگزاری کارگاه پژوهشی گام دوم انقلاب با حضور خانم فلاح، استاد حوزه، طی دو جلسه، در مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر خبر داد.

به گزارش نماینده ی پژوهش مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر، استاد حوزه در بیان ضرورت بحث گفت: با زور و اجبار، اخلاق در جامعه پیش نمی‌رود، حکومت‌ها به طور کامل نمی‌توانند اخلاق را در جامعه اجرا کنند. پس اولاً باید خودمان بینش و رفتار معنوی و اخلاقی داشته باشیم، ثانیاً زمینه را برای رواج اخلاق و معنویت فراهم کنیم. باید تلاش کنیم و به نهادهای فرهنگی که در این مسیر فعالیت می‌کنند، کمک کنیم و با کانون‌های ضد معنویت بستیزیم. طبق فرموده مقام معظم رهبری مد ظله العالی  نباید اجازه دهیم جهنمی‌ها مردم را جهنمی کنند. حتی در این زمینه طلاب باید زمینه سازی برای تربیت فرزند را انجام داده باشند.

خانم فلاح در ادامه افزود: حکومت باید عمل کند ولی این کار به معنای رفع مسئولیت از افراد نیست. باید با  برنامه کوتاه مدت بتوانیم معنویت و اخلاق را در جامعه ترویج دهیم. باید به دنبال صبغه توحیدی در عمل ها باشیم که اگر توحیدمان درست شد، به تمدن اسلامی رسیده ایم. این امر زمینه سازی برای ظهور و زمینه تشکیل تمدن اسلامی است. زمانی که بشریت به ظرفیت تکامل خودش برسد امام زمان عج الله تعالی ظهور می‌کند.

استاد مهارت‌های پژوهشی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار کرد: ما باید یک سری توصیه هارا عملیاتی کنیم تا به تمدن اسلامی برسیم. یکی از این توصیه‌ها رسیدن به معنویت و اخلاق است. یکی از این راه هامحبت است. اجبار برای حفظ حجاب و این گونه تفکرات را دشمکن در ذهن جوانان ما انداخته است. باید طوری رفتار شود که دین محبوب فرزندان باشد. دستاویز ایمان از نظر رسول اکرم صلی الله علیه و آله این است که دین در گرو محبت خدا باشد. اگر کسی را دوست داشته باشیم به همه حرف‌هایش عمل می‌کنیم.

در پایان مرحله اول کارگاه از طلاب خواسته شد کتاب‌های مرتبط با موضوع معنویت و اخلاق را به طور اجمالی مطالعه داشته باشند و خلاصه‌ای از آن ارائه دهند تا در گام بعد به جمع بندی مناسبی برای اجرای معنویت و اخلاق در جامعه برسند.