اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 79861 تعداد بازدید: ۵۲

مسئول معاونت اجتماعی سپاه الغدیر استان یزد:

شناخت و معرفی معروف از جمله ضرورت های فرهنگی جامعه است

یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۶:۳۰
مسئول معاونت اجتماعی سپاه الغدیر استان یزد، شناخت و معرفی معروف را از جمله ضرورت های فرهنگی جامعه دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) مهریز، دوره آموزش امر به معروف و نهی از منکر با حضور حجت الاسلام فخرالدینی، مسئول معاونت اجتماعی سپاه الغدیر استان یزد در جمع طلاب و عموم بانوان بسیجی این مدرسه برگزار شد.

حجت الاسلام فخرالدینی در این نشست  با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر باعث پیشگیری فرد و جامعه به سوی بی بند و باری و سقوطمی شود و شناخت و معرفی معروف از جمله ضرورت های فرهنگی جامعه می باشد.

وی به تبیین آثار حفظ حجاب در جامعه پرداخت و بیان کرد: مسئله حجاب، از جمله مسائلی  است که اسلام به آن بسیار سفارش نموده است؛ حجاب باعث استحکام بنیان خانواده  و نبودنش باعث فحشا و منکرات گردیده  و استحکام خانواده را متزلزل و جامعه را آلوده به گناه می کند.

حجت الاسلام فخرالدینی در ادامه افزود: بی حجابی عواملی دارد که فرد آمر به معروف با دانستن هر یک از این عوامل، بهتر می تواند امر به معروف انجام دهد. برخی از این عوامل شامل کم توجهی به عفت، ضعف ایمان، جهل و غفلت، خودنمایی، بی غیرتی، ارضای تمایلات جنسی، عدم احساس و مسئولیت در حفظ ارزش ها، تهاجم فرهنگی، پیروی از الگوی غربی، می شود.

وی در پایان نکاتی را در باب امر به معروف بیان و گفت: روان شناسی و مخاطب شناسی از جمله علومی است که آمران به معروف باید از آن آگاه باشند تا بتوانند با شیوه های درست و بدون تحقیر و توهین این فریضه الهی را انجام دهند.

 این نشست با همکاری مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) مهریز و ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان برگزار شد.