اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 79476 تعداد بازدید: ۷۳

مشاور حوزه علمیه خواهران استان یزد:

شیعه واقعی فردی است که در عمل به فرامین دینی کوتاهی نکند

چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۱:۵۴
خانم عظیمی دخت، مشاور حوزه علمیه خواهران استان یزد، شیعه واقعی را کسی دانست که در عمل به فرامین دینی کوتاهی نکند .

به گزارش مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه‌الزهرا(سلام‌الله علیها) اردکان ، به مناسبت هفته عفاف و حجاب و دهه کرامت در جشن میلاد «امام رئوف علیه‌السلام» با اجتماع بانوان محجبه در مصلای بزرگ امام خمینی (رحمه الله علیه) اردکان در صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی برگزار شد.

در این مراسم گروه طنز "دختران خاتون" از مدرسه حضرت زینب کبری (سلام‌الله علیها )یزد، با سرپرستی خانم زهرا امیری از طلاب و مبلغین این مدرسه با اجرای برنامه‌های شاد مثل نمایش طنز، سرود، مولودی، مسابقه و روایتگری داستان‌هایی از کرامات امام رضا _علیه‌السلام) ایفای نقش کردند.

نمایش طنز "دختران خاتون" داستانی از زندگی یک خانواده مذهبی است که آرزوی زیارت بارگاه امام هشتم داشتند و دیالوگ‌ها و قطعه‌های اجرا شده در این نمایش هر یک با هدف فرهنگ‌سازی ارزش‌های دینی تدوین شده است؛ ارزش‌هایی چون عشق به اهل بیت (علیهم‌السلام) و الگوگیری از آن‌ها در تعیین سبک زندگی اسلامی، نامگذاری فرزندان به نام ائمه اطهار (علیهم‌السلام)، موضوع صرفه‌جویی ، رعایت حجاب و عفاف زن مسلمان و ... در این برنامه در قالب نمایش طنز به اجرا درآمد.

در این مراسم خانم عظیمی‌دخت فعال دفتر نهاد رهبری و از مشاوران حوزه حضزت زهرا (سلام‌الله علیها)میبد، ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و دهه کرامت، میلاد امام رضا (علیه‌السلام) را تبریک و تأکید کرد: بنابر روایتی از امام هشتم(علیه السلام)  شیعه واقعی فردی است که در عمل به فرامین دینی کوتاهی نکند و افزود: کسی حق دارد خود را شیعه واقعی بنامد که علاوه بر دوستی اهل بیت علیهم‌السلام در عمل هم پیرو آن خاندان باشد.

مشاور خانواده با مهم خواندن نقش زن در تربیت صحیح فرزندان تصریح کرد: حفظ حریم محرم و نامحرم، نرمخویی در برخورد با همسر و فرزندان در خانه، رعایت حد و حدود حجاب، با استناد به آیات و روایات را ازاموری است که می‌توان با رعایت آن نقش الگو را برای فرزندان به عنوان آینده‌سازان جامعه اسلامی ایفا کرد.

فعال دفتر نهاد رهبری ضمن تأکید بر استفاده بهینه از اوقات فراغت خود و فرزندان در ایام تابستان فرهنگ‌سازی موضوع مطالعه و کتابخوانی را مهم ارزیابی کرد و افزود: پدر و مادران می‌توانند با استفاده از شگرد ‌هایی مثل اهدای جایزه به فرزندان در قبال مطالعه کتب مناسب، آن‌ها را به این امر تشویق کنند.

در پایان به برگزیدگان مسابقه اجرا شده توسط گروه "دختران خانون" و 2 نفر از شرکت‌کنندگان این جشن به قید قرعه هدایایی اهدا شد.