اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 77700 تعداد بازدید: ۲۰۲

كارشناس ديني :

طلبگي از همه تخصص هاي موجود تأثيرش بيشتر است

پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱:۵۵
خانم مازارچی، کارشناس دینی، تاثیر طلبگی را از همه تخصص ها بیشتر دانست.

به گزارش روابط عمومي مدرسه علميه الزهراء(سلام الله عليها) مهريز، به مناسبت ميلاد با سعادت امام حسن مجتبي(عليه السلام)، خانم دكتر حانيه مازارچي، استاد جامعه المصطفي در جمع طلاب و فارغ التحصيلان این مدرسه  به ارزش و اهميت طلبگي در بيانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالي ) اشاره و گفت: آيت الله خامنه اي (مدظله العالي) فرمودند: ارزش طلبگی به این است که شما خود را برای کاری آماده می‌کنید که هیچ کاری جایگزین آن نیست. طلبگي از همه تخصص هاي موجود تأثيرش بيشتر است.

وي در ادامه افزود: طلبگي يعني خوشبختي؛ البته ممکن است در مسير طلبگي، آسيب هايي همچون نااميدي، عدم برنامه ريزي و بي هدفي به وجود آید، كه باعث دلسردي طلاب در اين راه شود كه بايد اين آسيب ها را شناسايي و در برطرف كردن آن قدم برداشت تا بتوان با آرامش بيشتر به نقش و جايگاه خود در خانه و جامعه پرداخت.

خانم مازارچي همچنين گفت: انگيزه، يكي از مهم ترين عواملي است كه بايد در مسيرطلبگي وجود داشته باشد. طلاب بايد سعي كنند مرتب انگيزه خود را بالا ببرند و اگر احساس كردند كه در اين راه، انگيزه اشان كم شده است به سراغ زندگي نامه علما و كتاب علما بروند و آن را مطالعه كنند.

كارشناس ديني در ادامه به آسيب عدم برنامه ريزي اشاره و گفت: يك طلبه بايد در كارهايش برنامه ريزي و اولويت بندي داشته باشد تا بتواند به موفقيت دست يابد. اين كه همه ي زندگي انسان عادي باشد و هيچ برنامه ريزي صحيحي براي درس خواندن، خانه داري، همسرداري و ... نداشته باشد نمي تواند در زندگي و در مسيرطلبگي موفق باشد. طلاب، چراغ هدايت مردم را به دست مي گيرند پس لازم است با برنامه ريزي صحيح، ابتدا چراغ هدايت زندگي خود را به دست گيرند.

مولودي خواني، برپايي نماز جماعت و ضیافت افطاری از دیگر برنامه های این نشست بود.