اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 75567 تعداد بازدید: ۶۵

استاد دانشگاه و مشاور خانواده:

مومن کسی است که درهر لحظه بهترین عمل را انجام دهد

دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹:۴۲
آقای محمدحسین فلاح، استاد دانشگاه و مشاور خانواده مومن را کسی دانست که درهر لحظه بهترین عمل را انجام دهد و گفت: لازمه‌ی آن امر این است که احساس، گفتار، اندیشه و رفتار انسان برای رضای خدا متحد شده باشد.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت نرجس سلام الله علیها یزد، دوره‌ی آموزشی روان شناسی اسلامی « درمان یکپارچه‌ی توحیدی» با حضور دکترمحمدحسین فلاح، استاد دانشگاه و مشاور خانواده در جمع اساتید، طلاب و عموم مردم در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس سلام الله علیها یزد برگزار شد.

آاقای فلاح، یکی از عوامل گریز از مشکلات روحی را درک حضور در برابر خداوند دانست و گفت: انسان نیاز دارد در همه‌ی حالات، رفتار خردمندانه داشته باشد تا به آرامش برسد و این رفتار نیاز به حضور دارد و این در حالی است که همواره یک مانع بزرگ و ثابت را به نام شیطان در مقابل خود می‌بیند.

وی  ادامه داد: مومن کسی است که درهرلحظه بهترین عمل را انجام دهد و لازمه‌ی آن این است که احساس، گفتار، اندیشه و رفتار انسان برای رضای خدا متحد شده باشد و به گفته‌ی روایات به این یقین برسد که هر لحظه به یاد خدا نباشد، در آخرت حسرت خواهد خورد.

استاد دوره‌ی روان شناسی اسلامی اظهار کرد: هدف خلقت،  ذکر و حضور است و خداوند برای همه چیز اندازه‌ای معین کرده است مگر برای حضور. وقتی همیشه خود را در محضر خدا بیابیم آنگاه تفاوت حق و باطل برای ما روشن خواهد شد و این نتیجه‌ی حضور است؛ حضور انسان را رشد می‌دهد.

استاد دانشگاه و مشاور خانواده ، بزرگترین راهکار افزایش حضور را خواندن نماز دانست و اذعان کرد: کسی که در نماز توجه خود را بالا ببرد کم کم به مصداق این آیه‌ی شریفه« الذین هم فی صلاتهم دائمون» می‌رسد و همیشه و در همه حال خود را در نماز می‌بیند و کاری خیر برای رضای الهی و تقرب به او انجام نخواهد داد.