اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 75483 تعداد بازدید: ۷۷

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد؛

طلاب شاهد و ایثارگر استان یزد تجلیل شدند

یکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۶:۵۰
همزمان با اعیاد با برکت شعبانیه طی برپایی مراسمی با حضور «حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی» مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان یزد، جناب آقای ابراهیمی، مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین جمعی از مسئولین و مدیران استان و به مناسبت سالروز ولادت حضرت سیدالشهداء علیه السلام و قمر بنی هاشم، حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام از طلاب شاهد و ایثارگر با اهداء هدیه و لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد؛ در این مراسم که با همت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیریت حوزه علمیه خواهران و برادران استان در محل سالن اجتماعات امامزاده جعفر علیه السلام یزد برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، ضمن تبریک این ایام به تبیین جایگاه رفیع شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران پرداخت و بیان کرد: این روز فرصت مناسبی است تا قدردان فداکاری و گذشت این دسته از عزیزان باشیم. کسانی که در راه اعتلای میهن اسلامی و برقراری امنیت و آسایش مردم این سرزمین و دفاع از ناموس و تمامیت ارضی، از جانشان گذشتند و خود را در معرض خطر انداختند تا دشمن نتواند کوچکترین تعرّضی به کشور داشته باشد.

 حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی، با اشاره به نامگذاری روز ولادت امام حسین علیه السلام به نام روز پاسدار، تلاش های ارزشمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یادآور شد و افزود: اقدام خصمانه رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تروریست خواندن سپاه، باعث شد تا محبوبیت سپاه در بین آحاد مردم بیش از پیش افزایش یابد و امروز شاهد هستیم که چگونه مسئولین کشور و مردم با دل و جان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت می کنند و حتی اجازه نخواهند داد که کسی به نیروهای نظامی کشورشان کوچکترین توهینی کند.

ایشان در ادامه با اشاره به روز چهارم شعبان، که به مناسبت سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام به نام روز جانباز نامیده شده است، به بیان گوشه ای از خصائص ارزشمند قمر بنی هاشم (ع) پرداخت و خاطر نشان کرد: در مقابل امنیت و آسایشی که شهدای عزیز، جانبازان گرانقدر و آزادگان سرافراز برای ما به ارمغان آورده اند، تقدیر از خانواده های آنان کمترین کاری است که ما می‌توانیم برایشان انجام دهیم.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان، در پایان سخنان خود، جهت اجرای برنامه های ویژه برای طلاب شاهد و ایثارگر با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام آمادگی نمود و از تلاش های این بنیاد تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه این مراسم، حضرت آیت الله سید محمدکاظم مدرسی (دامت برکاته)، به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن تبریک اعیاد با شکوه شعبانیه افزود: انسان ها بر سه دسته می باشند: گروهی همه چیز را فقط برای خود می خواهند و دیگران را به حساب نمی آورند که این گروه مردود هستند. دسته دوم افرادی هستند که هم خود را در نظر دارند و هم دیگران را در نظر می گیرند و اما گروه سوم افرادی هستند که با گذشت و فداکاری همه چیز را برای دیگران می خواهند و خود را از منافع دنیوی بی بهره می دارند؛ که شهدا و جانبازان از مصادیق این گروه به حساب می آیند. آنان نزد خداوند متعال جایگاهی بس رفیع دارند و سر سفره پروردگار متنعم می شوند.

سخنرانی آقای نقیبی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان یزد و مولودی خوانی توسط حجت الاسلام و المسلمین علیانژاد، از دیگر برنامه هایی بود که می توان به آن ها اشاره نمود. در پایان نیز به رسم یادبود و تکریم، از تعدادی طلاب خواهر و برادر با اهداء هدیه و لوح تقدیر، تجلیل و قدردانی به عمل آمد.