اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 75478 تعداد بازدید: ۶۰

استاد اخلاق

حذف بندگی از زندگی یکی از آفاتی است که جامعه را تهدید می کند

یکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۸:۲۲
به همت معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا علیه السلام یزد، نشستی با عنوان سبک زندگی اسلامی در ارتباط با ضرورت اصلاح الگوی مصرف با حضور استاد اخلاق و مدرس حوزه ، آقای آبایی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا علیه السلام، در این نشست استاد آبایی با اشاره به این که دین در هر جامعه ای راه وروش زندگی را برای افراد آن جامعه معین ومشخص می کند افزود : یکی از آفاتی که جامعه کنونی را تهدید می کند این است که؛ بندگی را از زندگی هایمان جدا کرده ایم که به دنبال آن افزایش چشمگیر طلاق ، میل جوان ها به اعتیاد و مواد مخدر و ضعیف شدن صله رحم را در بر داشته است.

وی افزود : هرگاه نقش دین در زندگی اجتماعی کم رنگ گردد، آسیب هایی همچون عدم رعایت حریم خصوصی ، عدم حفظ کرامت زن و پرخاشگری در محیط های اجتماعی و...پررنگ تر خواهد شد؛ لذا اگر کسی تحت تاثیر هیجانات تند قرار بگیرد، مثل :پرخاشگری ، بهره هوشی او کاهش یافته و در نتیجه خسارت های جبران ناپذیری را به خود و خانواده و جامعه وارد خواهد کرد .

استاد آبایی ضمن بیان اهمیت رعایت انضباط شهری افزود : عملکرد افراد در اجتماع و در مواجهه با مشکلاتی مانند ترافیک و... بیانگر شخصیت و نحوه ی آداب و تربیت خانوادگی هر فرد است .

وی ضمن اشاره به اهمیت کارآفرینی در مبارزه با رشد بیکاری و افزایش سن ازدواج افزود : جامعه باید در فراهم کردن میزان رشد تحصیلی و ایجاد امنیت و محیط سالم برای افراد آن کوشا باشد اما ایجاد فرصت های شغلی مسئله ای است که افراد جامعه با توجه به میزان توانایی خود باید در پی انجام آن باشند چرا که بسیاری از افراد موفق و کارآفرین با اتکا به توانایی و ظرفیت های وجودی خود و توکل به خداوند به هدف خود دست یافته اند.

استاد آبایی در پایان، نقش مدارس والبته خانواده  را در پرورش خلاقیت کودکان ، نحوه ی استفاده صحیح از امکانات ، ایجاد روحیه همدلی و عدم ترجیح خود بر دیگران را بسیار حائز اهمیت دانست و گنجاندن اعمال و رفتار هر فرد در حیطه دین و احکام آن و عکس العمل درست هر فرد را در مواجهه با مشکلات و پرورش مهارت های زندگی ، مثبت اندیشی و عامل بودن در راستای آموزش های مهارتی را عاملی موثر در جهت سوق دادن جامعه به سمت کمال دانست .