اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 75337 تعداد بازدید: ۸۲

مرکز تخصصی فقه واصول فاطمه الزهرا س اردکان

جلسه دفاعیه با موضوع شعر و شاعری در فقه

چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶:۲۴
به همت معاون پژوهش مرکز تخصصی فقه واصول فاطمه الزهرا سلام الله علیها اردکان ، جلسه دفاعیه خانم عصمت محمدی احمدآبادی طلبه رشته فقه و اصول با موضوع « شعر و شاعری در فقه» برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا سلام الله علیها اردکان، این دفاعیه با حضور استاد راهنما"حجت الاسلام و المسلمین کمال خواجه پور" و داوری " حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میرخلیلی" و جمعی از طلاب برگزار گردید.

محمدی در دفاع از پایان نامه ی خود گفت: پژوهش های که دراین زمینه انجام شد؛ شعراز نظر محتوا به دو قسم ؛ شعر مشروع و شعر نامشروع تقسیم می شود.

ایشان در ادامه با بیان این که: اشعاری که محتوای آن ترویج اسلام وپایبندی به اصول اخلاقی، ترویج حق و عدالت، تقویت کمال انسانی، موعظه و حکمت، اصلاح فرد و جامعه می باشد به آن شعر مشروع گفته می شود و دارای ارزش می باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: اشعاری که محتوای آن ، تشویق به فساد وبی بندوباری ریختن آبروی افراد،بیان عیب و نقص دیگران، غیبت و تمسخر، ذم صالحان و مدح ظالمان وحاکمان ، تقویت باطل و ... باشد از دسته اشعار غیر مشروع شمرده می شود و این گونه اشعار بی ارزش و زیانبار خواهند بود.

محمدی توانست در این پایان نامه نمره عالی را کسب نماید.