اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 75297 تعداد بازدید: ۶۸

با حضور استاد حوزه؛

تفاوت تسلیم خدا شدن و اسیر شیطان شدن، تبیین شد

سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷:۰۱
نشست اخلاق تزکیه نفس با محوریت اخلاق و عقل با حضور حجت الاسلام کارگران، استاد حوزه، در جمع طلاب و اساتید برگزار و تفاوت تسلیم خدا شدن و اسیر شیطان شدن، تبیین شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهراسلام الله علیها بافق، در این نشست حجت الاسلام کارگران با اشاره به اینکه انسان بدون محورهای عقل، روح، جسم و قلب نمی تواند تزکیه نفس کند و به خدا برسد، گفت: اگر شخصی، مدعی تزکیه شدن، بدون یکی از این چهار محور شد، مطمئناً فردی کذاب است.

وی افزود: هر کسی برای جلب کردن، روشی دارد مثلاً خدا می گوید:«لا اکراه فی الدین» هیچ اکراهی در دین نیست ولیکن وقتی  انسان وارد دین شد، خدا یک سری برنامه برای انسان دارد که یکی از آنها تزکیه نفس با محوریت چهارگانه است و اولین گام آن این است که انسان اسیر شهوات نباشد.

این استاد اخلاق گفت: اسیر شهوات بودن اعم است از هر چیزی که انسان را پایبند کند، شخص مسلمانی که تسلیم شد و لااله الاالله را گفت دیگر اسیر شیطان نمی شود؛ بین خدا و شیطان همیشه یک معیاری است که خدا تسلیم می کند و به قدری آیات را به انسان نشان می دهد، تا تسلیم شود ولی شیطان آنقدر فحشا را زیبا جلوه می دهد تا انسان مرتکب شود!

حجت الاسلام کارگران بعد از بیان اهمیت ایمان قوی و مراقبت برای عاقبت بخیری و ترس از عاقبت با اشاره به آخرین حج امام حسین(علیه السلام) گفت: امام سوم ما شیعیان حج خود را در کربلا به این صورت انجام دادند، ایشان به جای هفت بار سعی 70 بار سعی در آوردن یاران خود از میدان جنگ نمودند؛ احرام ایشان جامه رزمشان بود؛ عرفه اشان خطبه هایی بود که در روز عاشورا خواندند؛ تلویه حضرت اباعبدالله(علیه السلام) این بود که حضرت فرمودند کسی هست از حرم دفاع کند؟! «هیات من الذِّلَّه» و ایشان به عنوان قرآن صامت خواندن قرآن و نماز در شب عاشورا را انتخاب کردند و با این کار سنگ شیطان زدند؛ و قربانی ایشان فرزندانشان بود.

این استاد اخلاق افزود: انسان وقتی تسلیم شد، همانند مسلمانان مکه نمی شود چرا که بخاطر حفظ جانشان لااله الاالله گفتند و به همین خاطر در جنگ جمل علیه امیرالمؤمنین(علیه السلام) شمشیر کشیدند چون اسیر شهوات بودند؛ انسان هر مقدار در برابر خدا تسلیم باشد خدا به او خواهد داد به شرط اینکه «افوض امری الی الله» برای او نهادینه شده باشد.