اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 75257 تعداد بازدید: ۶۸

مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا ع

امروز پرورش نخبگان مرهون انقلاب اسلامی است

دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴:۳۲
به همت معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا علیه السلام، نشست فرهنگی- پژوهشی با موضوع؛ پرسش و پاسخ در زمینه شبهات مرتبط با انقلاب اسلامی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه  حضرت سید الشهدا، در ابتدای این نشست، خانم یاوری مدیر مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا علیه السلام، با بیان این که ایران ومصر قبل از انقلاب موقعیت های مشابهی داشتند به مقایسه این دوکشور بعد از گذشت 40 سال از انقلاب پرداخت و دستاوردهای هسته ای ، فرهنگی ، آموزشی و امکانات زندگی افراد جامعه را برتر از کشور مصر دانست . وی در پاسخ به این که عده ای می گویند رضا شاه راه آهن را ایجاد کرده است و این از دستاوردهای مهم در زمان اوست گفت : درست است که در زمان رضا شاه خدماتی صورت گرفت اما این خدمات باید تبیین شود که  در جهت منافع مردم یا در جهت منافع بیگانگان  بوده ُاست.

 یاوری در ادامه در خصوص احداث دانشگاه ها بیان کرد: شاید گفته شود رضا شاه به فرهنگ اهمیت می داده است و این در حالی است که فقط عده ای خاص از دانشگاه بهره می بردند اما بعد از انقلاب دانشگاهها گسترش یافته است وکمتر کسی است که از بی سوادی رنج ببرد در حالی که پیشرفت های گذشته عین وابستگی بیگانگان بود .

خانم یاوری در پاسخ به دستاوردهای اقتصادی که چرا این دستاوردها را در سفره هایمان مشاهده نمی کنیم گفت : تحریم ها سهم بسزایی در ایجاد مشکلات اقتصادی داشته اند؛ اما اگر وضعیت اقتصادی کنونی رضایت بخش نیست به این معنا نمی باشد که وضع معیشتی مردم در گذشته بهتر از عصر کنونی بوده است.

وی در پاسخ به این که چرا کشورمان فقط در زمینه های نظامی تقویت شده است و چرا این امر موجب تقویت بنیه کشورهای دیگر شده است گفت : از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون مشکلات زیادی در زمینه جنگ داشتیم و نمونه آن را می توان جنگ تحمیلی اشاره کرد ، پس اولین مسا له ما دفاع از مملکت بوده است و ما در سایه استقلال و خود کفایی و با وجود ترور شخصیت های مهم کشور به تمام یاوه گویی های دشمنان پاسخ گفتیم.

امروزه دستیابی به منابع انرژی هسته ای ، پیشرفت های پزشکی ،دستاوردهای نظامی ،پرورش نخبگان در تمام رشته ها و عرصه های آموزشی ، پژوهشی و ورزشی مرهون انقلاب اسلامی است.

در پایان خانم یاوری حمایت مردم از انقلاب اسلامی را با وجود همه فشارها و تحریم ها مثال زدنی دانست و افزود : مردم در دامنه ی انقلاب اسلامی ، مشکلات زیادی را پشت سرگذاشتند و این حمایت ، موجب سرخوردگی اسرائیل و کشورهای معاند با جمهوری اسلامی ایران گشته است ، امید است مردم با توکل به خداوند و پشتیبانی خون شهدا از بحران اقتصادی کنونی با سربلندی عبور کنند.