اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 75246 تعداد بازدید: ۷۲

استاد حوزه :

در زندگی، توانمندی را باید تمرین کرد

دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶:۴۰
خانم مازارچی، استاد حوزه، گفت: مهم است در زندگی، توان مندی را تمرین کرد، خیلی از اوقات، توانایی وجود دارد اما توانمندی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها یزد، نشستی با موضوع اخلاق در خانواده با حضور خانم مازارچی، کارشناس مباحث خانواده در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد.

وی به تأثیر گفتار در روابط همسران اشاره کرد وگفت:اگر یک خانم گفتارش، بار مثبت  داشته باشد نصف ارتباطش را انجام داده است؛ تذکر، مهم است ولی نباید بار منفی داشته باشد.

کارشناس خانواده  با بیان این که در هر کنش  و واکنش در خانه، زن درنصف قضیه دخالت دارد، گفت:مادر نمونه کسی است که به خاطر 50 درصد بقیه تلاش کند، این رنج است ولی رنج مفید است؛ قرآن کریم  می فرماید:  «مؤمن آرامش دارد» از طرفی می فرماید:« انسان ها را در سختی آفریدیم» این بدین معناست که  رنج انسان ها دو گونه است یک رنج مفید و یک رنج مضر .

وی در ادامه  به  اهمیت بهداشت روانی  اشاره کرد واظهار داشت: بهداشت روانی هر شخص از دو طریق انجام می شود  اول  داشتن آرامش ودوم، رفتار بدون تنش.

خانم مازارچی در ادامه به بحث توانایی و توانمندی اشاره کرد وگفت:  مهم است در زندگی توان مندی را تمرین کنیم خیلی اوقات توانایی داریم اما توانمندی نداریم.

وی با اشاره به  این قسمت از آیه سوره رعد «من آبائهم و ازواجهم و ذریاتهم» گفت: در روایات احترام به دو گروه سفارش شده است؛ کوچکترها وبزرگترها و  بهشت زمانی است که این دوگروه را درکنار هم داشته باشیم.

خانم مازارچی در توضیح  کلمه حرمت گفت:حرمت یعنی قبل از اینکه درخواست کنند کار را برایشان انجام دهیم چراکه این دو مهر طلبند هر چند مهر ورزی برای هر کدام متفاوت است.