اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 75034 تعداد بازدید: ۶۷

مسئول بنیاد امامت در استان یزد:

راه‌های رهایی از فتنه‌های آخرالزمان بررسی شد

یکشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸:۲۰
نشستی با عنوان«راه نجات از فتنه‌‌ها» با حضورحجت الاسلام سید محمد حسینی،مسئول بنیاد امامت در استان یزد و مدرس حوزه در جمع اساتید و کارکنان مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد برگزار شد.

به گزارش معاونت فرهنگی  مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد، در این نشست،  حجت الاسلام و المسلمین حسینی با بیان اینکه  اهل بیت همچون کشتی نوح هستند و برای عاقبت به خیرشدن باید به آن‌ها متوسل شد، اولین گام برای رهایی از فتنه‌های گمراه کننده  در آخرالزمان را مطیع بودن در برابر اوامر اهل بیت علیه السلام برشمرد و ادامه داد: مطیع بودن در برابر معصوم علیه السلام  داشتن چند چیز از جمله تسلیم مطلق بودن در مقابل امام معصوم علیه السلام در تمام امور، انجام واجبات و ترک محرمات به طور کامل محقق می‌شود.

وی قدم بعدی برای جلوگیری از انحرافات را شناخت صحیح خویش و رسیدن به شخصیت واقعی انسان ذکر کرد و افزود:انسان باید از خویش بپرسد هدف از خلقتش چه بوده و برای چه به این جهان پا نهاده است؟ و با پاسخ‌گویی به این سوالات زمینه آمادگی دور شدن از فتنه‌ها ایجاد می‌شود.

مسئول بنیاد امامت در نهایت شناخت و معرفت به امام معصوم علیه السلام را به عنوان پله سوم برای رهایی از فتنه‌ها بیان کرد و خاطرنشلن ساخت: معرفت پیدا کردن به امام معصوم علیه السلام و متوسل شدن به ایشان موهبتی اکتسابی نمی‌باشد بلکه خدا و اهل بیت علیه السلام باید به ما عنایت کنند تا بتوانیم مقداری از وجود پر برکت آن بزرگواران را درک کنیم.

وی در پایان یادآور شد: اگر این سه زمینه( مطیع امر مولا بودن، شناخت خود و معرفت به امام معصوم علیه السلام ) را در انسان  ایجاد شود، محال است که انسان در فتنه‌های آخرالزمان گرفتار شود و به بیراه برود.