اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 75024 تعداد بازدید: ۶۶

در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد ،

کارگاه آموزشی تسهیل ازدواج برگزار شد

پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲:۵۵
در مدرسه علمیه خواهران الزهراء(سلام الله علیها) یزد، کارگاهی با موضوع تسهیل ازدواج با سخنرانی خانم نیکپور، استاد حوزه و با حضور اولیاء طلاب مجرد، برگزار شد.

نیکپور با تأکید بر این مطلب که در ازدواج باید به ممکن‌ها نگریست نه موجودها، همت اشتغال و برنامه‌داشتن برای آینده را دو شرط لازم در ازدواج پسران دانست و افزود: مطابق با روایتی، اگر فردی به دلیل ترس از تأمین مخارج زندگی ازدواج نکند، قطعاً به خدا بدگمان شده است.

استاد حوزه،ضمن بیان این نکته که خواستگاری، یک جلسه رسمی است که باید آداب آن رعایت شود، خاطرنشان کرد: نیکوسخن گفتن، احترام گذاشتن به خانواده مقابل، آراسته و مرتب بودن خانه و اهل آن، استقبال از خانواده خواستگار، پوشش مناسب و عدم استفاده از شلوارهای لی، تنگ و چسبان و پذیرایی از شایسته آدابی هستند که به برگزاری یک خواستگاری نیکو کمک می‌کنند.

مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهراء(سلام الله علیها) یزد، در تبیین وظایف والدین در ازدواج فرزندان خود اظهار داشت: آماده ساختن فرزندان برای ازدواج و حمایت از آنان، کمک به شناخت بهتر و عدم تحمیل نظرات خود به آنها از جمله مسئولیت‌های والدین در راستای تسهیل ازدواج فرزندانشان می‌باشد.

وی در پایان به بیان انواع سؤالات خواستگاری و کیفیت رد و بدل شدن آن بین دختر و پسر پرداخت و به پرسش‌های والدین در زمینه‌های گوناگون خواستگاری پاسخ گفت.