اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 75019 تعداد بازدید: ۷۶

استاد حوزه :

طلاب در زمینه‌های تولید و پیشرفت علم مسئول هستند

چهارشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۵:۵۶
حجت‌الاسلام و المسلمین کمال مروتی استاد حوزه، بیان کرد: طلاب خواهر باید در زمینه‌های تولید و پیشرفت علم، معنویت، اخلاق، اقتصاد، عدالت، استقلال و عزت‌ ملی و ترویج سبک زندگی دینی، خود را مسئول بدانند.

به گزارش مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه‌الزهرا (سلام‌الله علیها) اردکان،  جلسه‌ای با حضور طلاب و مسئولان این مرکز با هدف تبیین گام دوم انقلاب در بیانیه اخیر رهبری،  برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین کمال مروتی جانشین بسیج طلاب و استاد حوزه ضمن درخواست از طلاب برای قدردانی از فرصت دعا در روزها و شب‌های ماه رجب از قول امام راحل دعاهای ماه رجب و شعبان و رمضان را بهار معنویت خواند.

 جانشین بسیج طلاب در تبیین بیانیه رهبری گفت: کشور با همراهی ملت عزیز، 40 سال اول انقلاب را با مشکلات فراوانی از جمله جنگ، انواع فشارهای اقتصادی، روانی و فرهنگی، فتنه‌های دشمنان داخلی و خارجی ومنافقین و... را پشت سر گذاشتیم و افزود: تاکنون که به حول و قوه الهی به گام دوم آن رسیده‌ایم رهبر عزیز با این بیانیه مهم نقشه راه را پیش روی ملت ایران قرار داده است که نقش جوانان برای پیمودن این مسیر بیش از هر قشری مورد تأکید قرار گرفته است.

وی به هفت سرفصلی که رهبر معظم در این پیام آوردند، اشاره کرد و نقش زنان و بالاخص طلاب را در این بیانیه مهم خواند و گفت: شما باید به عنوان طلبه و مبلغ دین دز زمینه‌های تولید و پیشرفت علم، معنویت، اخلاق، اقتصاد، عدالت، استقلال و عزت‌ ملی و ترویج سبک زندگی دینی خود را مسئول بدانید و این سند و نقشه راهی که توسط رهبر به عنوان زمینه‌ساز ظهور ترسیم شده است در برنامه تبلیغی خود در قرار دهید و افزود این تبلیغ می‌تواند به شکل‌های مختلف مثل سخنرانی، کتابت یا فعالیت در فضای مجازی و... باشد.

 استاد حوزه با بیان اینکه ثلث آیات قرآن آیاتی است که تاریخ را بازگو می‌کند از طلاب خواست نهج‌البلاغه و کتب تاریخی را مطالعه کنند و تصریح کرد: اگر شما بنیه علمی خود را در این زمینه قوی کنید می‌توانید در مقابل بسیاری از شبهات روز پاسخگو باشید و در قبال شایعه‌پراکنی‌ها، برداشت‌ها و تحلیل‌های غلط سیاسی پاسخی منطقی و دندان‌شکن داشته باشید.