اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 74431 تعداد بازدید: ۱۴۲

مدیر مدرسه علیمه کوثر (سلام الله علیها)خاتم:

مادر نقش تعیین کننده ای در سعادت و شقاوت فرزند دارد

دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۳:۳۸
مدیر مدرسه علیمه کوثر (سلام الله علیها)خاتم، با بیان اینکه مادر نقش تعیین کننده ای در سعادت و شقاوت فرزند دارد، گفت: باید به سلامت روح و وران و رشد معنوی و تربیت فرزندان توجه ویژه نمود.

به گزارش  معاونت فرهنگی مدرسه علیمه کوثر (سلام الله علیها)خاتم ؛ در این نشست خانم سلیمانزاده با اشاره به حدیث قدسی «يـا أَحْمَدُلَوْلاكَ لَما خَلَقْتُ الْأَفْلاكَ، وَ لَوْلا عَلِىٌّ لَما خَلَقْتُكَ، وَلَوْلا فاطِمَةُ لَما خَلَقْتُكُما»گفت: این حدیث قدسی به جایگاه با عظمت اهل بیت(علیهم السلام) از جمله حضرت زهراء (سلام الله علیها) اشاره دارد و نشان از نقش غیر قابل انکار حضرت زهراء (سلام الله علیها) در به ثمر نشستن رسالت نبوی و ولایت علوی دارد که بدون وجود زهرای مرضیه (سلام الله علیها) و فرزندانشان به انجام نمی رسید .

خانم سلیمانزاده در ادامه به تببین معنای نام فاطمه پرداخت و گفت: طبق روایت فاطمه (سلام الله علیها)«فاطمه» نامیده شد، زیرا مردم از معرفت او بریده شده اند و قدرت بر شناخت حقیقت او را ندارند.

وی افزود: این روایت معرف مرتبه وجودی صدیقه طاهره (سلام الله علیها)؛ آن مولودی که به نقل از روایتی (از نور وجودش آسمان ها و زمین خلق شده است) درک این روایت برای ما انسانها های عادی، میسر نیست همچنان که درک قیام به عبادتش تا حد متورم شدن پاها و انفاق به نیازمند در اولین شب زندگی مشترک اعجاب انگیز است.

مدیر مدرسه علیمه کوثر خاتم تصریح کرد: رفتارهای این بانوی اسلام بیانگر آن است که به معنی واقعی صدیقه است و گفتارش بر رفتارش صدق میکند چرا که این رفتارها، مصداق عملی روایتی است که از ایشان نقل شده فرمودند: از دنیای شما سه چیز برای من جلوه کرده است و محبوب است: قرائت قرآن (عبادت)،انفاق در راه خدا و نگاه به چهره رسول الله صلی الله علیه آله.

خانم سلیمانزاده خاطر نشان کرد: درکاین گونه عبادت و انفاق که برای ما مشکل است اما بدان معنا نیست که امکان الگوپذیری از آن حضرت برای ما ممکن نیست. بلکه باید سعی کنیم حتی الامکان زندگی هایمان فاطمی شود به خصوص در شرایط اقتصادی امروز که بعضی از خانوده ها تحت فشارند باید دستگیری از آنان را به هر شیوه ممکن جز برنامه های خود قرار دهیم.

خانم سلیمان زاده در مورد جایگاه مادر از دیدگاه اسلام گفت: آیات و روایات به صراحت به عظمت مقام مادر از دیدگاه اسلام اشاره دارد اما از طرفی باید توجه داشت این جایگاه و احترام همراه با پذیرش مسئولیت در قبال خانواده به ویژه فرزندان می باشد .

وی در همین خصوص افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران، وزرات بهداشت و دستگاه های ذیربط به سلامت جسم و واکسینه شدن افراد در برابر هر گونه بیماری برنامه ریزی دقیق دارد به طوریکه سلامت مادر قبل ازاقدام به فرزند آوری مورد توجه و تاکید است، سپس مراقبت های دوران بارداری و سلامتی نوزاد پس از تولد و طی دوران کودکی، با حساسیت ویژه ای پیگیری می شود.که البته بسیار به جا و شایسته تقدیر است.

 مدیر مدرسه علیمه کوثر(سلام الله علیها) خاتم، در همین راستا گفت: مگر نه این است که انسان متشکل دو بعد جسم و روح است آیا آنطور که به سلامت جسم توجه می شود به سلامت روح و رشد معنوی توجه شده است؟ لذا اینجاست که مسئولیت مادران دو چندان میشود چرا که مادر نقش تعیین کننده ای در سعادت و شقاوت فرزند دارد لذا باید به سلامت روح و وران و رشد معنوی و تربیت فرزندان توجه ویژه نماید و این امر شدنی نیست مگر آنکه خانواده بستر ذکر و یاد خداوند شود یعنی برنامه ها زندگی از جمله خوردن، خوابیدن، تفریحات، رفت و آمد ها و .....  بر اساس آموزه های دینی انجام شود.

خانم سلیمانزاده در پایان خاطر نشان کرد: : این مسئولیت خطیر (مادری)راهزنانی دارد که مانع از ایفای نقش مادری به معنی واقعی می شوند و بعضا این راهزنان خود رامعرفی و برنامه هایشان را نیز اعلان نموده اند از جمله این شیاطین رابرت مرداک مدیر شبکه" فارسی وان" میباشد که ضمن توجه به نقش بی بدیل مادر چنین می گوید:" برای نابودی ایران باید در خصوص کلمه مقدس خانواده هزینه کرد. من قصد دارم موضوع مادر در دستور کار قرار دهم؛ در ایران، مادر خانواده، همه چیز را مدیریت میکند اگر مادر را به لجن بکشیم تمام جامعه  را به لجن کشیده خواهد شد".

این نشست به مناسبت ولادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) با مشارکت مدرسه علمیه کوثر(سلام الله علیها) خاتم، بسیج خواهران و ارگان های دولتی این شهرستان  در کانون آیت الله خاتمی هرات برگزار شد.