اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 71315 تعداد بازدید: ۱۳۰

رئیس هیئت امنای مدرسه علمیه حضرت زینب س یزد

مدیران و معاونان پژوهش باید عشق به تحقیق و پژوهش را در طلاب ایجاد کنند

سه شنبه ۱۸ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۶:۴۰
رئیس هیئت امنای مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) بیان کرد: عشق به تحقیق و پژوهش چنان باید در طلاب ایجاد شود که حتی هنگام خواندن یک آیه از قرآن بدون فهمیدن معنا ومفهوم آن، از آن عبور نکنند و برای یادگیری دیگر مسائل دینی نیز این اشتیاق را داشته باشند و این عشق و جوشش را مدیران و معاونان پژوهش باید در طلاب به وجود بیاورند.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها)جلسه هم اندیشی معاونین پژوهش مدارس علمیه خوهران استان یزد با حضور رئیس هیات امنای مدرسه علمیه حضرت زینب در این مدرسه برگزار شد

خانم قیاسی با بیان اینکه در طلاب، نگرش عمیق و توجه، نسبت به مسائل پژوهش بسیار کم است گفت: هرچه به قبل نگاه می کنیم وضعیت پژوهش اصلا مناسب مدارس علمیه نبوده اما توجه به پژوهش در حال حاضر نسبت به سال های قبل بیشتر شده است با این حال  من به یقین اعلام می کنم در مهارت های مدرسه، پژوهش هنوز مورد توجه زیادی قرار نگرفته و جایگاه خود را کنار آموزش پیدا نکرده است

وی داشتن سوز و دغدغه پژوهشی را در مسئولین مدرسه بسیار مهم دانست و افزود: نمره محوری در طلاب، عیب و ایرادی است که متوجه مدیر و معاون  مدرسه است و دغدغه ی مسئولین مدرسه باید این باشد که طلبه هنگام فارغ التحصیلی در هر یک از سطوح حوزه یک موضوع را عمیق تحقیق کرده و بتواند به عنوان یک نظریه پرداز نتیجه پژوهش خود را ارائه دهد.

رئیس هیئت امنای مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) در ادامه ی این مطلب گفت: عشق به تحقیق و پژوهش چنان باید در طلاب ایجاد شود که حتی هنگام خواندن یک آیه از قرآن، بدون فهمیدن معنا ومفهوم آن، از آن عبور نکنند و برای یادگیری دیگر مسائل دینی نیز این اشتیاق را داشته باشند و این عشق و جوشش را ما مدیران و معاونان پژوهش بایددر طلاب به وجود بیاوریم.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری گفت: بنا بر فرمایش حضرت آقا حوزه نباید به همین مقدار دروس که مکرر تدریس می شود اکتفا کند و هیچ حرکت پژوهشی در آن دیده نشود ما مدیران و معاونین دغدغه اسمی داریم ولی قلبا در اعماق وجود آن طور که باید باشیم نیستیم.

خانم قیاسی درادامه این مطلب گفت : تفسیر المیزان جایگاه بسیار بالایی بین علما دارد و جزو تفاسیر برجسته است  با این حال علامه طباطبایی خود اعتقاد دارند که این تفسیر نباید همیشه با همین محتوی در جامعه مورد استفاده قرار گیرد بنابراین حتی این اثر ارزشمند نیز باید بروز شود و نکته های جدیدی  از آن استخراج شود.

وی تحقیق و تفحص در کتب مختلف را روشی برای پاسخ به شبهات جدید دانست و در زمینه مسائل سیاسی اظهار داشت: من مسائل سیاسی را صد درصد با مسائل پژوهشی مرتبط می دانم. با تحقیق و تفحص در موضوعات سیاسی می توان به تحلیل صحیحی از آن دست یافت و آن را ریشه یابی کرد و برای روشن شدن مسائل بخصوص برای قشر جوان حتما باید معاونت پژوهش در این موضوع  وارد شود و دنبال کردن مسائل سیاسی با استفاده از برنامه های کارشناسی رسانه ملی و... از وظایف اوست .

خانم قیاسی با تاکید بر اینکه یک معاون پژوهش باید پتانسیل و علقه خوب و ناب پژوهشی داشته باشد  گفت: معاون پژوهش باید مسائل و مشکلات کشور را دنبال کند و با آسیب شناسی و انجام تحقیقات میدانی دست کم هر سال راهکارهایی را برای رفع معضلات جامعه درقالب  تحقیقات پژوهشی ارائه دهد.