اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 71137 تعداد بازدید: ۱۲۵

عضو دبیرخانه امر به ‌معروف‌‌ و نهی‌ از منکر یزد:

امر به معروف ونهی از منکر صیانت از این ارزش‌ها ی اسلامی است

پنجشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵:۱۹
عضو دبیرخانه امر به ‌معروف‌‌ و نهی‌ از منکر یزد بیان کرد: تفاوت کار فرهنگی و امر به معروف ونهی از منکر در اینجا آشکار می‌شود که کار فرهنگی آموزش ارزش‌های اسلامی است و امر به معروف ونهی از منکر از مرحله آموزشی عبور کرده و به مرحله صیانت از این ارزش‌ها رسیده است.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس (سلام الله علیها) یزد، کارگاه آموزشی امر به معروف ونهی از منکر با حضور آقای هادی دهقان عضو دبیرخانه امر به ‌معروف‌‌ و نهی‌ از منکردر جمع طلاب این مدرسه برگزار شد.

آقای دهقان در ابتدای سخنانش درباره لزوم امر به معروف ونهی از منکر گفت: این فریضه الهی جزء فروع دین واز جمله احکام عملی است وهمچنین در اصل8 قانون اساسی به آن اشاره شده است واین، اهمیت این بحث را روشن می‌کندواین در حالی است که خداوند متعال در قرآن کریم در 120آیه به این مهم اشاره می‌کند وهمگان را به انجام آن فرامی‌خواند.

عضو دبیرخانه امر به ‌معروف‌‌ و نهی‌ از منکر یزد افزود: قرآن در آیه‌ی 104 سوره آل‌عمران می‌فرماید:« وباید از شما گروهی باشند که مردم را به سوی خیر دعوت نمایند وبه کار شایسته وا دارند واز کار ناپسند باز دارند. یقینا اینان رستگارانند.» با توجه به آیه‌ی قبل و بعد این آیه شریفه این طور برداشت می‌شود که یکی از عوامل تفرقه گریزی امر به معروف ونهی از منکراست.

وی اظهار کرد: تفاوت کار فرهنگی و امر به معروف ونهی از منکر در اینجا آشکار می‌شود که کار فرهنگی آموزش ارزش‌های اسلامی است و امر به معروف ونهی از منکر از مرحله آموزشی عبور کرده و به مرحله صیانت از این ارزش‌ها رسیده است.

دهقان ادامه داد : آیه‌‍‌‌ی104‌ به این اشاره می‌کند که امر به معروف را گروهی که در آن تخصص دارند حتما انجام دهند ولی در همین سوره در آیه110‌ اشاره می‌کند که همگان باید به این مهم عمل کنند و شما یعنی گروه مومنان بهترین امت برای اجرای این مهم هستید، پس این وجوب شامل همگان می‌شود.

مدرس کارگاه آموزشی امر به معروف ونهی از منکر با اشاره به آیات 114 آل‌عمران و71 توبه و بررسی اجمالی این آیات از لحاظ لفظی ومعنوی جایگاه والای امر به معروف ونهی از منکر را تبیین کرد.