اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 71129 تعداد بازدید: ۱۱۷

کارشناس مذهبی :

خداوند، دانای مطلق، توانای مطلق و خیرخواه مطلق است

جمعه ۱۴ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷:۲۶
کارشناس مذهبی بیان کرد: توجه نمودن به اینکه خداوند، دانای مطلق، توانای مطلق و خیرخواه مطلق است، انسان را در مواجه شدن با طوفان مشکلات، صبور می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مدرسه علمیه  الزهرا (سلام الله علیها ) یزد ،  نشست شرح دعای مکارم الخلاق صحیفه سجادیه، با حضور آقای افشار، کارشناس مذهبی،  در این مدرسه برگزار شد .

در این نشست آقای افشار نخست به شرح فراز ( و لا أکرومةً فیَّ ناقصةً إلّا أتمَمتَها) پرداخت و گفت: تمام نیکی ها از جانب خداست و همه شرور از جانب خود ماست و با اشاره به این مطلب که اهتمام به سه مورد در برخورد با مشکلات به ما صبوری می دهد، افزود: توجه نمودن به اینکه خداوند دانای مطلق، توانای مطلق و خیرخواه مطلق است، انسان را در مواجه شدن با طوفان مشکلات، صبور می‌کند.

وی در شرح فراز ( و ابدِلنی مِن بِغضَةِ أهلِ الشّنان المَحَبَةِ...) اظهار داشت: باید بدانیم مهم نیست قفل‌ها به دست کیست بلکه آنچه اهمیت دارد اینست که کلید همه آنها به دست خداست و اوست که می تواند بر خلاف تکوینش عمل کند، می تواند کاری کند که آتش نسوزاند.

آقای افشار ادامه داد: اگر در زندگی مشکلی پیش می آید، یا به دلیل امتحان الهی است و یا کفاره عمل مان؛ گاه باید تنش ها را از میان برداشت، دعای بدون تلاش برای رفع تنش، مؤثر نیست.

وی از میان برداشتن زمینه تنش‌ها، تقویت توان و قدرت مقابله با تنش‌ها و چشم‌پوشی از خطای دیگران را از راه‌های مقابله با تنش برشمرد.

کارشناس مذهبی ضمن بیان روایتی از نبی مکرم(صلی الله علیه و آله) تصریح کرد: کامل وضو گرفتن، زیبا و نیکو گزاردن نماز، پرداخت زکات، فروخوردن خشم، نگاه داشتن زبان، آمرزش خواستن از گناهان و خیرخواهی برای اهل بیت و خاندان پیامبر(علیهم السلام) هفت خصلتی هستند که در فردی باشند، ایمانش کامل است و درهای بهشت به رویش باز می‌شود.

وی در پایان با اشاره به فراز ( و مِن عقوقِ ذوی الارحام المَبَرَّة)، حسن خلق، مدارا کردن، تواضع و فروتنی را از اسباب ایجاد محبت ذکر کرد و بر مدارا و گشاده رویی با دیگران تأکید نمود.

شرح دعای مکارم الخلاق صحیفه سجادیه به صورت جلسات متناوب  و سلسله وار در مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) یزد  با حضور آقای افشار، برگزار می شود .