اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 71128 تعداد بازدید: ۱۰۶

مشاور مدرسه علميه فاطميه اشكذر:

والدین باید در تربیت فرزندان معتدل باشند

جمعه ۱۴ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴:۳۶
مشاور حوزه با بیان این نکته که والدین باید معتدل باشند، گفت: نه خیلی نسبت به نوجوان سخت گیر باشید که از شما فراری شود و نه آنقدر سهل گیر که به حرف‌های شما اهمیتی نشان ندهد.

به گزارش خبرگزاری مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر، نشست تربیتی با رویکرد تربیتی فرزندان نوجوان، با حضور خانم الهه فلاح، استاد حوزه و مشاور، در این مدرسه برگزار شد.

در این نشست خانم فلاح  بعد از بیان مقدماتی راجع به سن نوجوانی گفت: نوع رفتار والدین از کودکی با فرزند مسلماً تاثیر مستقیم روی رفتار او درنوجوانی دارد ولی این طور نیست که بگوییم چون از کودکی یک سری اصول را رعایت نکرده است دیر شده، بلکه با رعایت یک سری نکات و افزایش آگاهی نسبت به رفتار نوجوانان، می توان در تربیت او موفق شد.

وی گفت : البته در سنین نوجوانی، فرزندان به شدت دم دمی مزاج می‌شود، در رفتار با آنان باید دقت داشت ؛یک روز خیلی بدون بهانه شاد است و یک روز بی دلیل غم انگیز است؛ زمانی که ابراز شادی و هیجان می‌کند باید او را همراهی کرد و اگر زمانی بی حوصله و در خود فرو رفته  است ،باید او را درک کرد.

استاد حوزه در ادامه به  دیگر ویژگی‌های نوجوانی پرداخت و گفت: : به دلیل اینکه نوجوان در سن بلوغ قرار دارد، ویژگی جسمانی خاصی پیدا می‌کند، از چهره گرفته که به خصوص نوجوانان رویان حساس می‌شوند، تا تغییرلات هورمونی که در بدن او به وجود می اید. او در این سنین دچار یک سر در گمی است، نمی‌داند بزرگ شده یا هنوز کودک است. انتخاب رشته و دغدغه آینده که چطور قرار است بشود، چه کاره شوم و از این قبیل سؤالات مدام او را آزار می‌دهد و در این میان ما باید نقش راهنما و تسکین دهنده را برای او ایفا کنیم .

وی در ادامه به پنج وظیفه والدین در دوران نوجوانی اشاره و بیان کرد: اصل اول غرق محبت کردن نوجوان است، این دید که با محبت زیاد لوس می‌شود اشتباه است، با کمبود محبت خطر بیشتری فرزند مارا تهدید می‌کند و او از ما فاصله می‌گیرد. اقتدار والدین در عین داشتن محبت نکته دیگری است که باید رعایت شود، استدلال و ایجاد محبت و باوراندن به نوجوان که قضاوت مردم راجع به ما مهم نیست بلکه آنچه مهم است رضایت خداوند از ماست، از دیگر نکات لازمی است که والدین باید به آن توجه داشته باشند..

مشاور حوزه  در پایان با بیان این نکته که والدین باید معتدل باشند، اضافه کرد: نه خیلی نسبت به نوجوان سخت گیر باشید که از شما فراری شود و نه آنقدر سهل گیر که به حرف‌های شما اهمیتی نشان ندهد. این مساله را باید در تشویق و تنبیه هم رعایت کرد. علاوه بر این زمینه گفت و گو برای نوجوان باید فراهم باشد  و این نیاز که در سن نوجوانی بسیار با اهمیت است، بی پاسخ گذاشته نشود.