اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 70941 تعداد بازدید: ۱۳۳

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد

نقش بانوان در انقلاب بسیار اثرگذار بود

سه شنبه ۱۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۸:۳۷
جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: نقش بانوان در انقلاب بسیار اثرگذار بود و در این عرصه خطیر نیز بانوان نقش مهمی دارند که می طلبد در فعالیت های اجرایی حضور پررتگ تری داشته باشند.

حجت الاسلام محمد کارگر شورکی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد  در نشست کارگروه ستاد دهه فجر استان یزد  که در دفتر مدیریت این حوزه برگزار شد، ابتدا در معرفی طلاب و مدارس علمیه استان گفت:  اکنون بیش از سه هزار طلبه خواهر در مدارس علمیه استان تحصیل می کنند.

وی افزود: در استان یزد 22 مدرسه علمیه خواهران فعالیت دارد که 17 مدرسه  علمیه در  مقطع سطح دو (کارشناسی)  سه مدرسه در مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد) در شهرهای یزد، میبد و اردکان و  دو مدرسه نیز در  مقطع سطح چهار(دکترا) فعالیت دارندو  خوشبختانه  استان یزد از هفت استانی است که دارای مقطع سطح 4 در حوزه علمیه خواهران  می باشد.  

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد ادامه داد: در سطح علمی نیز هزار و 405 پایان نامه و تحقیق پایانی  از طلبه های خواهر تحریر شده که در صورت حمایت قابلیت چاپ هزار کتاب را دارد.

وی افزود: در زمینه بازآفرینی محتوای دینی نیز دوره های بسیار خوبی برگزار شده که متون کهن اسلامی را که به زبان روز نیست، بازآفرینی و بدون هیچ گونه لطمه ای به اصل آن به زبان روز عرضه شود .

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی، گفت: حوزه علمیه خواهران توانمندی زیادی در جهت مشارکت در فعالیت های اجرایی ستاد چهلمین سالگرد بزرگداشت انقلاب اسلامی دارد که در این زمینه آمادگی خود را اعلام می کنیم.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد نیز در این نشست گفت: طراحی 40 پوستر 40 هدف از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)   در زمینه اهداف انقلاب ، از طرف مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد انجام شده   و جهت چاپ آن نیازمند حمایت  مالی هستیم .

مریم حسن پور ادامه داد: از تابستان سال جاری طی ابلاغی به همه مدارس علمیه خواهران استان، برنامه ریزی لازم جهت فعالیت های چهلمین سالگرد آغاز شده و تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است و کارنامه محتوای پیشرفت حوزه علمیه خواهران  در دوران انقلاب ، یکی از این فعالیت ها است.

معاون پژوهشی حوزه علمیه خواهران استان یزد نیز در این نشست گفت: متاسفانه در فضای مجازی و حتی در جامعه شبهات بسیاری مطرح شده که باید به آنها پاسخ داده شود، در این راستا حوزه علمیه خواهران استان یزد 40 شبهه مرتبط را گردآوری کرده است.

خانم دهقانی افزود: حوزه وظیفه دارد شبهات جمع آوری و پاسخ قانع کننده و متناسب با نسل امروز داشته باشد که کار پژوهشی را می طلبد لذا این چهل شبهه با پژوهش های انجام شده جمع آوری و به صورت کتابچه ای پاسخ داده شده تا جهت استفاده جامعه هدف داده شود .

وی بیان کرد: همچنین سخنان رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و دستاوردهای انقلاب به صورت کتابچه ای تدوین شده و جهت استفاده طلاب به آنها داده خواهد شد.