اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 66574 تعداد بازدید: ۱۰۲

در مدرسه علمیه حضرت زینب«س» یزد :

نشستی با حضور خانم شیخی نسب،کارشناس پژوهش مرکز مدیریت برگزار شد

شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱:۳۲
خانم شیخی نسب بیان کرد: تحصیل خوب وهدفمند و پرورش روح عبودیت خواسته مسئولین حوزه های علمیه از طلاب است.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب (س)  یزد ، نشست پژوهشی  با حضور کارشناس پژوهش از مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم برگزار شد.

خانم شیخی نسب در ابتدا ضمن تسلیت ایام عزای سید الشهدا (ع) و یاد آوری مجاهدت ها و نقش مهم حضرت زینب(س) در رهبری واقعه عاشورا  و اهمیت الگوگیری طلاب از حضرت زینب (س) گفت : طلاب خواهر نیز همچون حضرت زینب (س) باید در رواج و حفظ دین اسلام کوشش کنند و به معرفی ولایت و توحید و معارف دین بپردازند و این امر با تحصیل خوب و پرورش روح عبودیت ، هدفمندی و... محقق می شود .

وی نقش حضرت زینب (س) را برای زنان ، نقش غرورآور و مهم دانست و افزود: هنگامی که در مسیر طلبگی و علم آموزی قدم می گذارید  باید برنامه زندگی خود را از کندی و بی هدفی و بی برنامگی تغییر دهید  و از فرصت ها خوب استفاده کنید .

همچنین وی با اشاره به اینکه بخشی از تاثیر گذاری دین توسط خواهران باید انجام گیرد  بر نقش موثر زنان در انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد زنان گفت : اگر زنی نباشد و تربیتی نکند مردی نمی تواند مثل شهید حججی باشد.

وی افزود : امروز طلبه ها باید ایده های بزرگ را ارائه دهند و بار های سنگینی را بردارند و این امر مهم  با شناخت نظام طلبگی و شناخت نظام مسئولیت و...محقق می شود .

کارشناس دفتر معاونت پژوهش در بیانی دیگر افزود : مسئولیت حوزه دینی این است که در نظام اسلامی برای آماده سازی نظام مهدوی و ظهورفعال خواهران  برنامه داشته باشند و زنان را مانند حضرت زینب (س) تاریخ ساز کنند  و این مهم تنها با زنان هوشمند و پر انگیزه محقق می شود .

شیخی نسب گفت : در همین راستا مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم برنامه های درسی طلاب را با محوریت پژوهش تنظیم می کند تا طلبه بعد از گذراندن یک دوره عمومی ، حداقل یک اثر پژوهشی به صورت مقاله ارائه دهد.

و در آخر خواسته ایشان از حوزه های علمیه علاوه بر تقویت معنویت و الگو قراردادن بزرگان برای طلاب، آن ها را توصیه به امر پژوهش و علم آموزی کرد.